õhupuhastaja

Ülevaade õhu filtreerimisest ja õhu puhastamisest

Turul on saadaval lai valik õhu puhastamise meetodeid, kuid ainult mõnda neist saab tõhusaks viiruste filtreerimiseks kasutada.
Allpool leiate valiku pakutavatest meetoditest koos teabega nende kasutuskõlblikkuse kohta.


Elektrostaatiline filtreerimine

Rangelt võttes ei ole elektrostaatilised filtrid või elektrostaadid klassikalises mõttes filtrid, mistõttu on õige nimi tegelikult elektriline eraldaja või elektriline tolmu eraldaja. Selliseid elektrostaate kasutatakse algselt peamiselt tööstusprotsesside heitõhu puhastamiseks, näiteks suitsugaaside puhastamiseks elektrijaamades.

Seal lastakse sisse imetud ja eelfiltreeritud õhk läbi ionisaatori ja laetakse elektriväljas kõrgepinge all, nii et laetudsaasteosakesed ladestuvad vastassuunas laetud kollektori poolele.

Vastavad tööstussüsteemid on hoolikalt välja töötatud kindlate ruumiliste tingimuste ja õhuvoolukiiruste jaoks, mida tavaliselt ei ole kodumasinate puhul arvestatud

Seetõttu on sellised elektrostaadid põhimõtteliselt tõhusad, kuid mitte nõutava puhta õhu mahu osas, mida sellised seadmed oma konstruktsiooni tõttu pakkuda ei suuda.

Isegi väikese ruumi puhul, kus on 50 m³ õhumahtu ja teaduslikult soovitatav minimaalne õhuringlus 6 korda tunnis, oleks vaja puhta õhu mahtu 300 m³ tunnis, mille jaoks sellised koduseadmed pole tavaliselt üldse ette nähtud. Tõenäoliselt pole asjata asjaolu, et selliste elektrostaatiliste seadmete tootjad vaikivad sageli oma seadmete õhutõhususest ega ütle seda isegi välja.

Teine ebameeldiv kõrvalmõju on see, et üldjuhul ei saa kasutaja ise elektrostaatilisi filtreid puhastada ega vahetada. Puhastamiseks on vaja põhjalikku ultraheli vanni, mida saab lisaks kõrgete kuludega teha ainult tootja teenindusosakond.

 

Mehaaniline filtreerimine

Mehaaniliste kiudfiltrite kujul olevad õhufiltrid on praktiliselt peaaegu kõigis filtreerimisrakendustes ja on seetõttu enamiku õhupuhastite standardvarustus. Mehaanilise filtreerimisega juhitakse õhk läbi peene filterkanga, mille abil eraldatakse soovimatud koostisosad. Eristatakse tolmufiltreid, näiteks eelfiltreid F7, ja tahkete osakeste filtreid, nagu näiteks HEPA13 filtrit. Pinna filtreerimisel on filterkeskkonna keskmine pooride suurus väiksem kui eraldatavad osakesed, mistõttu domineerivad sõelumisefekt ja eraldumine pinnal.

Mehaanilised tahkete osakeste filtrid, näiteks HEPA-H13 filtrid, mida kasutatakse Troteci suure jõudlusega õhupuhastites. Praktikas töötavad kõik need mehhanismid koos sügavalt filtreerivates kiudfiltrites ja võimaldavad kõrget eraldumist isegi väga väikeste osakeste läbimõõtude korral. Näiteks Troteci õhupuhastitesse sisseehitatud suure jõudlusega filtrid H14-HEPA filtreerivad toaõhust isegi väikesed 0,1-0,3 µm suurused aerosooliosakesed 99,995%-ni!


UV -kiirgus

Õhu puhastamisel UV-C kiirgusega mõjutab suure energiaga kiirgus molekulide sidumist, mis seejärel lagundatakse. Põhimõtteliselt saab sel viisil lagundada viiruseid ja mikroobe. Siiski on oht, et tekitatakse ruumi mürgine osoon, kuna hapniku molekuli vaheline side puruneb.  

Sarnane protsess on fotokatalüüs. Siin toimib katalüsaatorina täiendav keskkond, mida stimuleerib UV -valgus, näiteks spetsiaalne filtrikate. Kiiritus põhjustab seejärel õhus levivate saasteainete oksüdatiivse lagunemise.

Fotokatalüütilise õhu puhastamise krediidipoolt võib märkida: Protsess toimib põhimõtteliselt, mistõttu UV-C desinfitseerimist kasutatakse edukalt tööstuskeskkonnas, näiteks konteinerites, ladudes või kaubaruumides.

UV-C kiiritamine on proovitud meetod pindade desinfitseerimiseks. Kuid ka seal saab probleemideta saavutada piisavalt pikki kiiritusaegu, tagades seeläbi vajaliku kiirgusdoosi. kiiritamata pinnad jäävad desinfitseerimata. Kasutada saab ainult siis, kui inimesi antud ruumis ei viibi.

Õhu puhastamisel on probleem just selles suhtes: soovite juhtida suure õhukoguse läbi väikese seadme ja seda seal kiiritada. Sellisel juhul oleks aga õhu seadmesse jäämise aeg vaid väga lühike ja vajalikku kiirgusdoosi ei saavutata. Praktikas vähendatakse õhuhulka tavaliselt viibimisaja pikendamiseks. Lõppkokkuvõttes on teil seade, mis suudab tunnis töödelda vaid väga väikest õhuhulka ja mis seetõttu sobib ainult väga väikestesse ruumidesse, kui järgitakse vajalikku 6-kordset ringluskiirust.

Lisaks on suure kiirgusvõimsusega UV-C seadmete kasutamisel oht mürgise osooni tekkimiseks ja ruumiõhku sattumiseks. Sekundaarsed ühendid sisenevad töötamise ajal ruumi õhku. See võib isegi põhjustada siseõhu kvaliteedi halvenemist. 

Standardid, põhinäitajad, filtriklassid ja toimivus 

Mis on CADR väärtus?

See lühend tähistab “Clean Air Delivery Rate” – töötatud välja USA organisatsiooni AHAM (Association of Home Appliances Manufacturers) puhta õhu läbilaskevõimeks, et oleks võimalik võrrelda erinevate õhupuhasti mudelite tõhusust.

CADR väärtus näitab, kui palju ruumi õhku puhastatakse ühe minuti jooksul kolmest erinevat tüüpi osakestest, nimelt tolmu, õietolmu ja suitsu osakeste rühmadest. Vastavalt AHAM -i kehtestatud reeglitele määratakse seejärel kõigi nende kolme osakeste suuruse jaoks CADR -väärtus, mida saab kasutada erinevate õhupuhastite filtrite jõudluse võrdlemiseks.


Kas CADR väärtus sobib viiruste filtreerimiseks kasutatavate õhupuhastite võrdlevaks hindamiseks?

KINDLASTI MITTE. Isegi kui mõned tootjad sooviksid soovitada, ei sisalda CADR -testi spetsifikatsioon viiruste filtreerimiseks olulisi aerosooliosakeste suurusi 0,1–0,3 µm ega ka väiteid õhupuhasti reaktiivjõu või voolu geomeetria kohta ja kasutatud filtri kohta.

Siinkohal on ilmselt kõige veenvam tsiteerida AHAM -i otse sellel teemal. Oma dokumendis ” Korduma kippuvad küsimused kaasaskantavate õhupuhastite testimise kohta ” vastab AHAM järgmisele küsimusele:

“Aga bakterite või viiruste suurused osakesed? AHAM ei näita praeguste CADR mõõtmiste abil bakterite või viiruste koormuse vähendamise tõhusust. AHAM -meetodid ei testi viiruseosakeste eemaldamist ja praegu pole teada ühtegi õhupuhastite vastastikust eksperthinnangut, mis seda kõikjal maailmas võimaldaks. “

Sel põhjusel ei anna Trotec CADR väärtust suure jõudlusega õhupuhastitele TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO, TAC BASiC ja AirgoClean ®  One , kuna sellel väärtusel ei ole viiruste filtreerimisel tähendust ega tähtsust.


HEPA – peamine või lihtsalt tähis?

Asjaolu, et aerosoolid on viiruse edasikandja number üks, on nüüdseks tunnustatud kõikides teadusvaldkondades ja meedia osutab sellele sama sageli kui HEPA õhupuhastuse kasulikule tehnilisele lahendusele.

Lühend “HEPA-filter” tähistab “suure tõhususega tahkete osakeste õhufiltrit” ja kirjeldab tahkete osakeste filtrit, mis kaitseb ruumiõhku väikseimate mustuseosakeste eest.

Selliste filtrite tõhususnõuded ja nende klassifikatsioon on erinevates standardites selgelt määratletud, kuid kahjuks ei oma see kaitset HEPA tähise kasutamise eest.

Sel põhjusel proovivad paljud turuosalised ja loovad tugevaid sõnu kasutada nagu SilentHEPA, ComfortHEPA või NanoHEPA. See kõik kõlab nagu HEPA, kuid ei filtreeri nõuete kohaselt!

Seadme valimisel ärge pöörake tähelepanu ainult märksõnale HEPA, vaid ka selle aluseks olevale filtriklassile ja standardile. Vastupidiselt HEPA -le on need selgelt ja ühemõtteliselt klassifitseeritud. 

 
 

Miks sobivad  viiruste filtreerimiseks ainult HEPA -H14 filtrid

Asjaolu, et tõhusale filtreerimisele, mis hoiab ruumiõhu viirustest vaba, pole alternatiivi, ei sea enam kahtluse alla ükski ekspert, isegi mitte konkurent. Sageli võib siiski lugeda, et viiruste filtreerimiseks piisas H13 või isegi E12 või E11 filtritest. Kui seda mitu korda korrata, ei saa vale väide enam õigeks!

See on õige: ainult H14-HEPA või ISO45H kõrgjõudlusega filtrid, nagu need, mida kasutati TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO , TAC BASIC või AirgoClean ® One , võib eemaldada ka kõige väiksemad aerosoolioskesed (0,1 – 0,2 μm) ohutult ruumiõhust välja, kuni 99,995%.

See tähendab, et standardi EN 1822 kohaselt H14 -filtrite filtrite jõudlus on 10 korda suurem kui H13 HEPA -filtritel 99,95% ja isegi 1000 korda kõrgem kui E11 EPA standardsetel õhufiltritel, ainult 95%, nagu seda leidub enamikus õhupuhastites.


Miks on filtri termiline puhastamine hügieeniline

Ilma tõhusa viirusfiltreerimiseta on õhupuhasti algusest peale kasutu kaitsena õhus levivate nakkuste eest. Kuid isegi tõhus filtreerimine üksi ei kujuta endast kõikehõlmavat lahendust, vaid lihtsalt nihutab probleemi. Viirused ei ole siis enam toaõhus, vaid jäävad siiski aktiivselt ja nakatavalt filtrisse kinni. Ebakorrektsest filtrivahetusest võib siis piisata, et viirused välisõhku tagasi tuua.

Näiteks geenitehnoloogia tehastes nõuab seadusandja ühemõtteliselt “HEPA filtri vahetamist ja selle steriliseerimist, et kaitsta hooldustöötajaid ja teisi inimesi nakkuste eest (vastavalt DIN 12980: 2005 punktile 9.4.1).”

Ainulaadne saastest puhastamise tehnoloogia

Troteci suure jõudlusega õhupuhastid TAC XT ja TAC V + oma termilise filtri puhastusega vastavad isegi nendele ohutusnõuetele ja pakuvad sel viisil maksimaalset kaitset.

Sarnaselt autoklaavile, mida kasutatakse meditsiinitehnikas steriliseerimiseks, soojendavad näiteks TAC XT ja TAC V + täielikult kapseldatud ja kuumuskindlat H14 spetsiaalset filtrit, mis on toodetud Saksamaal, umbes 100 ° C-ni korrapäraste ajavahemike järel. See filter töötati selgesõnaliselt välja selleks otstarbeks ja seda seoti spetsiaalsete soojusjuhtivate metalllamellidega.

Dekontaminatsioon madalamal temperatuuril ei ole piisav. Enamik baktereid ei talu temperatuuri umbes 60 °, kuid siiski on suur rühm niinimetatud termofiilseid baktereid ja seeni, mis paljunevad eriti tugevalt temperatuuril 60 ° C kuni 80 ° C.

Üldiselt kehtib saastest puhastamise põhireegel: mida kõrgem on temperatuur, seda rohkem baktereid ja viiruseid elimineeritakse. Pole asjata, et joogivees olevate mikroobide korral tuleks vett enne kasutamist vähemalt kolm kuni viis minutit keeta, s.o kuumutada umbes 100 ° C -ni. Termiline saastest puhastamine TAC XT ja TAC V + puhul saavutab sama efekti .

Termofiltrite puhastamise tehnoloogia on saadaval ainult Trotecilt ja pakub teile mitmeid ainulaadseid eeliseid! Filtri kuumutamisel neutraliseeritakse filtreeritud viiruste valgud, mis on nakkusohtlikud, ja viirused praktiliselt hävivad. See tähendab, et ükski nakkuslik viirus ei pääse filtrist välisõhku, näiteks ebaõige käitlemise tõttu. Lisaks hukkuvad ka bakterid ja muiu mikroorganismid. Kõik see tähendab 100% töötajate kaitset töö ajal ja ka filtri vahetamisel!

Soovitame teha termilist saastest puhastamist üks kord nädalas; termilist saastest puhastamist tuleks teha ainult üks kord päevas hügieenitundlikes piirkondades, kus on madal õhutemperatuur ja väga kõrge niiskus. Filtri iganädalane termiline saastest puhastamine nõuab vaid 1,0 kWh lisaenergiat nädalas ja ei tõsta toatemperatuuri piiratud energiatarbimise tõttu.

Termilise saastest puhastamise täiendav eelis, mis säästab nii aega kui ka raha, on filtri termiline regenereerimine, mis pikendab filtri kasutusiga ja seega vahetusintervalle.

 

 

 

Milline on õhupuhasti toimivuse tähtsus viiruste filtreerimisel?

Õhupuhasti puhta õhu vooluhulk on määrava tähtsusega ruumiõhu ohutuks muutminel viirustest. Sellise ohutu õhuvoolu hulga loomine on aerosoolfiltrimisel ülioluline. Nakkuslikud aerosoolpilved tuleb nende moodustumise ajal lahjendada ja filtreerida – võimalikult kiiresti ,mõne minuti jooksul. Selleks on vaja äärmiselt suurt õhuhulka puhastada ja suurt reaktiivvõimsust samal ajal.

Ruumides, mille pindala on 80 m², tuleks aerosooli kontsentratsioon poole võrra vähendada umbes 6 minutiga. Suure jõudlusega õhupuhastid nagu TAC V + töötati välja just nende nõuete jaoks . Ruumide normaalse täituvuse korral on teaduslikult vajalik vähemalt 4,7-kordne õhuringlus.

Suurema inimeste tihedusega, nt kõnekeskustes või baarides on soovitav tõsta õhuvahetus vähemalt 6-8 -kordseks.

Tervishoius ja kõikjal, kus inimesed aktiivselt räägivad, laulavad või liiguvad, on vaja vähemalt 12 õhuringlust, veel parem 15.

Vastupidiselt Troteci suure jõudlusega õhupuhastile FlowMatic vooluhulga reguleerimisega, nagu TAC XT , TAC V + või TAC M , on enamus müügil olevad õhupuhastid tavaliselt mõeldud ainult peene tolmu, lõhnade ja õietolmu pidevaks puhastamiseks ruumis, mitte aga tugeva õhuvoolu tekitamiseks viiruste eemaldamiseks.

 

Kui tihti tuleks ruumi õhku tunnis ohutu kaitse tagamiseks filtreerida?

Ainult piisavalt kõrge õhuringlus koos filtreeritud õhuga vähendab nakkusohtu, see on teaduslikult tõestatud. Mis puutub tõhusasse võitlusesse aerosooliosakeste põhjustatud nakkusohuga, siis ei saa kuidagi mööda kõrgest õhufiltreerimiskiirusest ja seega suurtest puhta õhu kogustest, hoolimata teiste pakkujate vastupidistest lubadustest, kes reklaamivad juba ühe kuni kolme korra suuremat ringluskiirust piisavaks.

Teaduslikud uuringud näitavad, et tõhusaks viirusefiltreerimiseks on vajalik, et kasutatav õhupuhasti suudaks tagada vajaliku õhuringluse jaoks piisavalt suure vooluhulga. Kui selles kontekstis kasutada mõistet õhuvahetus, ei tähenda see termin täielikku õhuvahetust, vaid pigem viirusefiltreeritud puhta õhu osakaalu, mis tarnitakse tunnis ruumi mahu põhjal.

Kooskõlas nende uuringutega soovitame nakkusohu tõhusaks vähendamiseks tavapäraselt kasutatavate ruumide, näiteks kontorite, koosolekuruumide, koolide, päevakeskuste või restoranide jaoks toaõhu nelja kuni kuuekordset filtreerimist, st 4-6 õhuringlust tunnis. Kui inimesi või tegevusi on palju, on siin soovitatav kasutada 8 kordset õhuringlust.

Siseõhu viiruste filtreerimiseks teraapiaruumides, võimlemisruumides, baarides, diskoteekides või kõnekeskustes soovitatakse kasutada 8 õhuringlust tunnis ning suure hulga inimeste või aktiivsuse korral 9–10 õhuringlust tunnis.

Ja eriti tundlikes piirkondades, nagu haiglapalatid, arstikabinetid või ooteruumid, tuleks tagada vähemalt 12 õhuringlust tunnis ja 13–15 õhuringlust tunnis, kui tegemist on suure tihedusega inimeste või tegevustega.

Soovitused erinevate ruumide õhuvahetuseks või ringluskiiruseks

Kas “X arv” õhuvahetus tähendavad, et ruumis “X arv” olev õhk on täielikult vahetatud?

Ei see ei tähenda seda. Õhumuutus ehk õhuvahetuskiirus on laialt levinud mõiste, millest aga sageli valesti aru saadakse. Tehniliselt korrektne räägib ringluskiirusest tunnis.

Seadme õhuvahetus (1/h) näitab ruumi ruumala kordajat, mis antakse ruumi filtreeritud õhuga tunnis. See arv ei vasta tegelikule filtreeritud ruumi õhuhulgale, kuna osa juba filtreeritud õhust filtreeritakse uuesti.

Mis puutub viiruste filtreerimisse, siis see tähendab, et ruumi õhupuhastid ei saa toota ruumis täiesti viirusteta õhku, kui seal on nakatunud inimesi, vaid ainult segu, mis sisaldab siiski teatud arvu viirusi.

Ventilatsioon, mida sageli soovitatakse, ei anna täielikult viirusteta õhku, vaid ainult väga lahjendatud viiruse kontsentratsiooniga õhusegu. Samuti nagu õhupuhastajad.

Teaduslikud uuringud annavad suunavad väärtused selle kohta, kui suur peaks olema “õhuvahetus” või filtreeritud õhu maht tunnis vähemalt ruumi ruumala suhtes, et minimeerida kaudset nakkusohtu aerosoolidest (viiruskoormus).


Filtriga õhuvahetus jõudlus ja seadme õhuvahetus jõudlus – sama mündi kaks külge

On teaduslikult tõestatud, et viiruste sisaldavate aerosoolidega nakatumise ohu tõhusaks vähendamiseks tuleb ruumiõhku piisavas koguses  asendada viirusevaba puhta õhuga, et viiruse kontsentratsioon oleks piisavalt lahja.

Tavaliselt kasutatavates ruumides on standardväärtuseks vähemalt 6 õhuringlust tunnis. Näiteks kui ruumis on 150 m³ õhumahtu, on sel juhul vaja õhupuhasti võimsust 900 m³ / h.

Mõne seadme puhul määratakse esialgse õhu jõudluseks kahjuks ainult puhuri jõudlus või isegi ruumis keerutatud täiendav protsessiga seotud õhk, kuid mitte kasutatava filtri salastatud läbilaskevõime. 

Kogu õhk, mis puhuri jõul sisse imetakse ja välja puhutakse, tuleb samuti eelnevalt filtrist läbi lasta, et see puhastataks viirustest. Ülaltoodud näite puhul peaks õhupuhastaja suutma filtreerida 900 m³ õhku tunnis ja seda koos filtriga! Kui filtri läbilaskevõime ei ole ette nähtud seadme jõudluseks, kaotab see reklaamitud filtritõhususe ja laseb osakestel läbi voolata, mida see tegelikult peaks filtreerima.

Seadme valimisel on parem pöörata tähelepanu ainult kasutatava filtri etteantud õhu väljundile ja hoida käed eemal seadmetest, kus on antud ainult puhasti õhu väljund. Sest see on siis praktiliselt lihtsalt kallis ventilaator, aga mitte enam õhupuhasti!

 

Kas ruumi ventileerimine avatud aknaga ei paku juba piisavat kaitset?

Kaitsemeetmena soovitatakse sageli vähendada viiruse koormust ruumis, regulaarselt ventileerides ruumi. Selle meetme mõju on aga ülehinnatud: nö vaba ventilatsioon on füüsiliselt efektiivne ainult siis, kui sise- ja välisõhu vahel on suur temperatuuride erinevus või kui akende ees puhub tuul. Tihti pole temperatuuri erinevust ja kui see on olemas, väheneb see kiiresti tuulutuse käigus. See mehhanism on tavaliselt efektiivne vaid lühikest aega ja korralik õhuvahetus võtaks seetõttu kaua aega.

Kuna akna kaudu ventileerimise tõhusus sõltub paljudest teguritest, mida meie ei saa mõjutada (temperatuur, tuul, akende suurus ja asukoht), jääb küsimus, kuidas ventileerida. Kui neid füüsilisi mehhanisme kasutada ei saa. Külmade tuuletõmbuste ja külmetusohu tõttu, eriti sügisel, talvel, ja kevadel on see ebamõistlik ja prognoosimatu.

Talvel kälmadel välistemperatuuridel toob akna kaudu ventileerimine kaasa suure energia raiskamise, mis mitte ainult ei saasta keskkonda, vaid toob kaasa ka suuremad küttekulud.


 

 

Kas siseõhu viiruskoormust saab määrata osakeste või aerosoolide mõõteseadmetega

Ei, viirusi ei saa otseselt mõõta ühegi turul saadaval oleva käeshoitava mõõteseadmega. Parimal juhul saab teha hüpoteetilisi järeldusi, kuid mitte usaldusväärse tulemusena.

 

Kas automaatrežiimiga viiruste filtreerimiseks mõeldud õhupuhastitel on mõtet?

Enamikul müügil olevatel õhupuhastitel on nn automaatrežiim. Integreeritud andurisüsteem määrab ruumi õhusaaste ja lülitab seadme ooterežiimile, näiteks kui määratud õhusaaste jääb “puhta õhu” jaoks etteantud parameetrite piiresse.

Mõnes kohas reklaamitakse selliseid seadmeid ka viiruste filtreerimiseks ja samal ajal reklaamitakse nende praktilist automaatrežiimi – kliente julgustatakse mõnikord isegi seadet lihtsalt automaatrežiimis käitama. Meie seisukohast on see aga saatuslik!

Miks? Kuna tavaliselt sellistesse õhupuhastitesse sisseehitatud andurid võivad anda teavet ruumiõhu kvaliteedi kohta, kuid ei anna kunagi teavet selle viiruskoormuse kohta! 

Tüüpilised õhukvaliteedi andurid kodumajapidamises kasutatavates õhupuhastites

Kui õhupuhastitel on integreeritud õhukvaliteedi andurid, on need tavaliselt andurid lenduvate orgaaniliste ühendite mõõtmiseks, osakeste mõõtmiseks või CO 2 mõõtmiseks. Mõnel seadmel on ka mitmete nende andurite kombinatsioon.

Põhimõtteliselt on sellised andurid väga kasulikud siseõhu üldise kvaliteedi hindamiseks:

VOC andurid

Lenduvad orgaanilised ühendid on näiteks ained, mis aurustuvad kergesti isegi madalatel temperatuuridel – st lähevad gaasilisse olekusse ja reostavad seega õhku. Seetõttu nimetatakse neid lenduvateks orgaanilisteks ühenditeks (LOÜ). Formaldehüüd on tuntud VOC. Lenduvate orgaaniliste ühendite andur suudab määrata ja kuvada nende kvantitatiivse kontsentratsiooni ruumiõhus.

Osakeste andurid

Osakeste andurid suudavad määrata ja kuvada olemasoleva peentolmu kontsentratsiooni ruumiõhus. Peenetolm – e (PMC) on termin, mida kasutatakse õhus leiduvate osakeste kirjeldamiseks, mis ei vaju kohe maapinnale, vaid hõljuvad teatud aja jooksul õhus. Sellised osakesed tekivad näiteks hõõrdumise, materjali aurustamise, põlemise või keemiliste protsesside kaudu.

Kõiki seda tüüpi peentolmu eristatakse vastavalt nende suurusele. Tavaliselt jagatakse need osakesteks, mille maksimaalne läbimõõt on 10 µm (PM10) – inimestel satuvad sellised osakesed ninaõõnde (nt õietolm) ja osakesed maksimaalse läbimõõduga 2,5 µm (PM2,5). alveolaarsed, st juba nii peened, et võivad tungida otse alveoolidesse.

Lisaks on ka ülipeeneid osakesi läbimõõduga alla 0,1 µm. Mõistmiseks: mikromeeter (µm) vastab millimeetri tuhandikule, seega on see tuhat korda väiksem kui millimeeter. Tavalised osakeste mõõteseadmed määravad sageli kaks peent tolmu suurust PM10 ja PM2.5.

CO 2 andurid

CO 2 andurid mõõdavad süsinikdioksiidi kontsentratsiooni ruumiõhus. Süsinikdioksiid tekib näiteks gaasivahetuse tagajärjel inimese kopsudes ja vabaneb väljahingamisel tuppa, mis ilma vastumeetmeteta võib põhjustada liiga kõrge CO 2 kontsentratsiooni, mis võib seejärel põhjustada väsimust, peavalu. Seetõttu on CO 2 andurid kasulikud tööriistad, mis näitavad vajalikku õhuvahetust.

Lenduvad orgaanilised ühendid, peen tolm ja süsinikdioksiid ei ole viirused!

Sel põhjusel ei suuda ükski ülaltoodud mõõtmisanduritest anda tegelikku teavet ruumiõhu viiruse koormuse kohta, kuigi mõned pakkujad soovitavad seda.

Tehniline motiiv: puhtalt teoreetilise taustaga trikk. Korrelatsioonid on lihtsalt konstrueeritud. Näiteks eeldusel, et kui PM2.5 osakesi ei ole enam õhus võimalik mõõta, siis ei saa seal olla ka viirusega koormatud aerosooli osakesi. Eksitus, sest viirusega koormatud aerosooliosakesed suurusega 0,1–0,2 µm on sageli oluliselt väiksemad kui PM2,5 osakesed!

Samamoodi eeldatakse , et lenduvate orgaaniliste ühendite või CO 2 väärtustel on vastastikune seos viirustega saastunud aerosooliosakestega – madal LOÜ või CO 2 kontsentratsioon võrdub madala aerosoolisisaldusega ja seega ka viiruse koormusega. Need korrelatsioonid on aga täiesti valed, tõestamata, mitte usaldusväärsed ega paku seetõttu kaitset nakkuse eest!

Lisaks on õhupuhastaja katkematu töö nõutaval jõudlusel hädavajalik, et tagada võimalikult suur kaitse kaudse nakkuse eest. Automaatne süsteem, mis vähendab jõudlust, toob kaasa suurema ohu ruumis viibivatele inimestele.

Majanduslik motiiv: on ilmne. Viiruste tuvastamise võimalused on lihtsalt olemasolevatele anduritele kinnitatud ning tolmu ja õietolmu vastane õhupuhasti muutub viiruste õhupuhastajaks, soodustades müüki. Meie arvates on need reklaamilubadused eksitavad. Ärge laske end sellistest avaldustest petta.

Nende teadmiste abil teate nüüd ainuõiget vastust esialgsele küsimusele “Kas viiruse filtreerimiseks mõeldud õhupuhastiid saab kasutada automaatrežiimis?”

Vastus on ei

Küsige endalt: kui selliseid andureid oleks, siis oleks meil juba ammu olnud selliste anduritega varustatud koroona kiirtestimisseadmed, nagu alkoholitesti puhul – puhuge see sisse, mõõtke, tehke.

Tänase seisuga on see lihtsalt tore fantaasia – täpselt nagu eeldus, et automaatrežiimis olev õhupuhasti võib pakkuda usaldusväärset kaitset õhus leviva nakkuse ohu eest!

See on muide ka põhjus, miks näiteks TAC V + -l ei ole vastavaid anduri elemente ega lülitata automaatselt sisse automaat- ega ooterežiimi. Viirus võib ruumis nakatunud inimeste tõttu või isegi pärast nende lahkumist alati õhus olla ja see tõttu ei lähe seade kunagi ooterežiimile!

Meie suure jõudlusega õhupuhasti AirgoClean ®  One ja peaaegu kõik meie AirgoClean sarja tavalised õhupuhastajad on varustatud ka lenduvate orgaaniliste ühendite, osakeste või CO 2 anduritega. Siiski juhime igas kasutusjuhendis selgesõnaliselt tähelepanu sellele, et viiruste filtreerimisel kaudse nakkusohu vähendamiseks tuleb alati seadistada ventilaatori kiirus, mis on nõutav vastavates õhuhulga nõuetes.

 

Konkreetsed küsimused suure jõudlusega õhupuhastite, näiteks TAC V + või AirgoClean ®  One kohta

 

Mis vahe on Troteci viiruse õhupuhastitel ja kaubanduslikult saadavatel õhupuhastitel?

Enamiku kodumajapidamises kasutatavate õhupuhastite eesmärk on vähendada tolmu kogunemist siseruumides või leevendada allergiaprobleeme, hoides siseõhu õietolmust ja muudest allergeenidest vaba.

Tõhusa aerosoolfiltreerimisetarbeks on vaja väga tugeva õhuvooluga õhupuhasteid: nakkuslikud aerosoolpilve kontsentratsioon tuleb hoida võimalikult madalal ja filtreerida võimalikult kiiresti mõne minuti jooksul nende tekkimise ajal. Selleks on vaja piisavalt suurt õhuringlust, mille jaoks standardseadmed ei ole ette nähtud.

Seadme filtri jõudlus ja õhu jõudlus on omavahel optimaalselt sobitatud ning sellised mudelid nagu TAC XT või TAC V + on varustatud paljude oluliste funktsioonidega ruumiõhu tõhusaks viirusfiltreerimiseks, näiteks termiline saastest puhastamine ja termilise filtri regenereerimine, kõrge reaktiivjõudlus ja optimaalne voolu geomeetria.

Kokkuvõttes erinevad Troteci suure jõudlusega õhupuhastid tavapärastest õhupuhastitest selle poolest, et need olid algusest peale järjepidevalt kavandatud ja valmistatud probleemilahendusena viiruste filtreerimisel, samas kui tavalistele õhupuhastitele määrati see võimalus hiljem lihtsalt reklaammärgise abil .

Milliseid eeliseid pakub kasutajale termofiltrite regenereerimine?

Tahkete osakeste filtri regulaarne termiline töötlemine on kõige ohutum meetod filtrisse ladestunud viiruste ja bakterite tõhusaks inaktiveerimiseks. Lisaks pakub H14 filtri kuumutamine temperatuurini umbes 100 ° C veelgi käegakatsutavaid eeliseid.

Ilma sellise töötlemiseta rikastuks filter järk -järgult väga kiiresti aerosooliosakeste ja muu hõljuva ainega, mis suurendab filtri takistust ja lühendab oluliselt filtri kasutusiga, mis tähendab, et see tuleb varakult välja vahetada.

Lisaks koosnevad filtreeritud aerosoolid suuresti mikropiiskadest, st puhtast veest. Suureneva niiskuse tõttu filtris hakkab see kiiremini tahmuma ja püsiva suure niiskuse tungimise korral on oht ka filtrivormi või biokile tekkimiseks. Ühe ohu kõrvaldamise asemel võidakse sel viisil luua ka teisi. Nimelt väheneb õhu jõudlus, lühem filtri eluiga ja hallitus filtril.

Tänu filtri korrapärasele kuumutamisele umbes 100 ° C -ni ei ole TAC XT või TAC V + puhul probleemiks niiskuse sisenemine, kiire tahmumine ja filtrivorm . Kuna siin juhitakse niiskus termilise regenereerimise tsükli ajal uuesti välja ja filtrit mitte ainult ei kuivatata regulaarselt, vaid ka regenereeritakse uuesti isepuhastusfunktsiooni abil.

Selle uuendusliku protsessi abil jääb filtri takistus madalaks ja puhta õhu läbilaskevõime püsib kõrgel tasemel palju kauem. Selle tulemuseks on palju pikem kasutusiga võrreldes teiste filtrisüsteemidega ilma termilise regenereerimise ja saastatuseta.


Kas viirusevastased filtrikatted pole tõhus ja majanduslikult parem alternatiiv termilisele puhastusele?

Mõned turuosalised reklaamivad oma õhupuhastustehnoloogiat integreeritud H14-Hepa filtritega, mis on viirusevastase kattega viiruse inaktiveerimiseks ja seega ei vaja termilist inaktiveerimist, nagu see on integreeritud TAC V + .

Kas sellised pinnakatted võivad olla tõhusad viirusterohke aerosooliga ja kas need kujutavad endast isegi odavat alternatiivi viiruse termilisele inaktiveerimisele?

Tõhususe küsimuses tuleks arvestada ühe asjaga: kui oleks olemas 100% efektiivne mikroobne või viirusevastane kate, kas seda ei leiduks massiliselt meditsiinitehnoloogias, kui see oleks ka odavam kui olemasolevad protsessid? Tänase seisuga steriliseeritakse näiteks kirurgilisi instrumente või muid instrumente enamasti siiski kuuma õhuga – see on TAC V + põhimõte . Ühelgi kirurgiainstrumendil pole viirusevastast katet – ei – neid töödeldakse pärast iga kasutamist termiliselt, et hävitada kõik mikroobid.

Puuduvad ka viirusevastased kattega kastrulid: ei ole asjata, et keetmine on alati nii olnud: 3–5 minutit 100 ° C juures, siis hukkuvad kõik mikroorganismid.

Ja kuidas on kulude eelisega kaetud variantide puhul?

Kõige olulisem kokkuhoiutegur on TAC V + väidetavalt kallis termiline saastest puhastamine . Soovitame teha termilist saastest puhastamist üks kord nädalas; termilist saastest puhastamist tuleks teha ainult üks kord päevas hügieenitundlikes piirkondades, kus on madal õhutemperatuur ja väga kõrge niiskus. Nädalase termilise saastest puhastamise korral on täiendav energiakulu vaid 1 kWh nädalas!

Kuid täielik kulupilt kuvatakse alles siis, kui avate kogu arve:

Termiline puhastus regenereerib ka TAC V + filtrit, suurendades seeläbi selle kasutusiga. Seetõttu on TAC V + filtri kasutusiga sõltuvalt rakendusest 24 kuni 36 kuud!

Kaetud filtrid on mõeldud püsivaks kasutamiseks vaid 12 kuud, nii et pärast aastast kasutamist tuleb need välja vahetada. Selle filtri variandi kulud kuus on seega 38,18 eurot. (vt allpool arvutustabelit).

Nüüd TAC V + võrdlusarvutus : kui termiline saastatus viiakse läbi kord nädalas, on TAC V + abil viiruse filtreerimise kulud vaid 29% konkurentsivõimelistest kuludest – rohkem kui kolm korda odavamad!

Isegi igapäevase termilise saastest puhastamise korral, näiteks kõrgemate hügieeninõuete korral meditsiinipraktikates, haiglates või toiduainetööstuses, on TAC V + filtri töökulud endiselt vaid 42% konkurentsivõimelistest kuludest, kuid filtri töökulud on endiselt rohkem kui kaks korda kallim!

Järeldus: TAC V + kasutamisel on filtri kasutuskulud sõltuvalt rakendusest rohkem kui kolm korda madalamad. Täiendav eelis: puudub filtris kõrge niiskus, ei teki baktereid, puudub filtrikate, puudub filtrilõhn ja filtri kasutusiga on palju pikem!

 
 

Kas saate ilma maskita hakkama, kui ruumi on paigaldatud suure jõudlusega Trotec õhupuhasti?

Ei, Troteci suure jõudlusega õhupuhastid pakuvad usaldusväärset kaitset toaõhus leiduvate viiruste sisaldavate aerosooliosakeste kaudse nakatumise eest-otsese piisknakkuse ohtu, mis võib tekkida lühikese vahemaa tagant tugeva köhimise, aevastamise või valjuhäälse vestluse korral.

Optimaalne igakülgne kaitse on tagatud ainult siis, kui lisaks suure jõudlusega õhupuhasti , nagu  TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECOTAC BASIC või AirgoClean ®  One, kasutamisele AHA reeglit rakendatakse jätkuvalt, st hoidke teistest inimestest piisavat kaugust (A), jälgige hügieeni (H), peske või desinfitseerige regulaarselt käsi ja kandke igapäevast maski (A), nt suu ja nina kaitset. Näokaitse kandmine on aga aerosoolide eest kaitsmiseks ebaefektiivne, nagu on näidanud mitmed uuringud. Maski alternatiivina saab piisava kaitse kontoris või koolis saavutada ka pleksiklaasist vaheseintega. Optimaalne efektiivsus saavutatakse kaitseseintega, kui need on täiendavalt varustatud ümberpööratud servaga.


Kas on olemas teaduslikke tõendeid selle kohta, et viiruste filtreerimine on tõhus?

Troteci suure jõudlusega õhupuhastite, näiteks TAC V +, tõhusust kaudse nakkusohu vähendamisel aerosoolide kaudu on põhjalikult kinnitanud mitmed Saksamaa juhtivad instituudid-näiteks prof. Dr. Christian Kähler Müncheni Föderaal relvajõudude ülikooli vedelmehaanika ja aerodünaamika instituudis.

Lisaks prof. Kähler ja tema meeskond viisid läbi ka teise uuringu, mis käsitleb konkreetselt järgmist küsimust: „ Kas pandeemia ajal on võimalik tagada turvaline koolitegevus? „See uuring heidab valgust mitmele mõeldavale kaitsekontseptsioonile , alates tasuta ventilatsioonist kuni CO 2 andurite ja kaitsemaskideni kuni ruumiõhu puhastamiseni.

Selle uuringu järeldus: Kaitsekontseptsioonide puhul, mille abil toa õhupuhastid realiseerivad kaudse nakkusohu, on see eelis, et ruumis olevad viirused ladestatakse või inaktiveeritakse lühikese aja pärast, tingimusel et (1) õhuringlus tunnis vastab toa ruumala vähemalt kuus korda. (2.) 99,995% viirustest eraldatakse seadme kaudu ühe korra (H14 -klassi filtriga) ja (3) seade on vaikne, nii et seda ka kasutatakse. Trotec TAC V + õhupuhasti vastab kõigile neile nõuetele ja pakub seega usaldusväärset kaitset nakkuste eest klassiruumides ja sarnaselt kasutatavates siseruumides.

Fraunhoferi Building Füüsika äriplaani kinnitas TAC suure jõudlusega Õhupuhastid uuringus olla äärmiselt efektiivne viiruse inaktivatsiooni kasutades TROTEC termilise saastatusest puhastamise tehnoloogia!


Kas Troteci suure jõudlusega õhupuhasti vastab IRK (Föderaalse Keskkonnaagentuuri siseõhu hügieenikomisjon) nõuetele?

Suure jõudlusega õhupuhastid TAC XT , TAC V + ja TAC M vastavad kõigile IRK nõuetele.

Esiteks võimaldab nende suure jõudlusega õhupuhastite suur õhukogus koos võimsa lõhkamisjõuga võimaldada sihipärast ja täpset õhujuhtimist kogu ruumis.

Teiseks saab neid Troteci seadmeid reguleerida mahuhulga järgi ja õhuvoolu kiirust saab kohandada individuaalselt kohalikele tingimustele.

Kolmandaks, kõik Troteci suure jõudlusega õhupuhastid on mobiilsed ja neid saab paigutada õigetesse kohtadesse.

Föderaalse Keskkonnaagentuuri siseõhu hügieenikomisjon kirjutab:

IRK andmetel ei ole integreeritud HEPA -filtritega liikuvate õhupuhastite kasutamine klassiruumides piisav, et hõljuvad osakesed (nt viirused) tõhusalt ruumiõhust kogu tunni vältel eemaldada. Selleks oleks vajalik ruumi õhuvoolu ja õhuvoolu täpne salvestamine ning mobiilseadmete sihipärane paigutamine. Õhu läbilaskevõime tuleks samuti täpselt kohandada kohalike olude ja ruumi täituvusega. Selliste seadmete kasutamine ei saa asendada ventilatsioonimeetmeid ja seda tuleks parimal juhul kasutada ka juhtudel, kui ruumis on samal ajal eriti palju kooliõpilasi (…). “

Allikas: ” SARS-CoV-2 levimise riski siseruumides saab vähendada sobivate ventilatsioonimeetmetega “, föderaalse keskkonnaagentuuri siseõhu hügieenikomisjoni avaldus, 12. august 2020


Mitu ruutmeetrit saab üks seade katta?

Teaduslikust seisukohast on soovitatav õhku filtreerida vähemalt 6 korda tunnis. Sõltuvalt rakenduse olukorrast ja turvanõuetest suudavad TAC XT , TAC V + või TAC M ja standardina paigaldatud H14-HEPA filter töödelda kuni 80 m² suuruseid ruume koos TAC ECO / BASIC ja TAC ECO / BASIC saab hakkama kuni 66 m² ruumiga ja kuni 66 m²  saab AirgoClean One´iga töödelda.

Kui kaua kestab Troteci suure jõudlusega õhupuhastite filter?

Eelkõige TAC XT ja TAC V + puhul saavutab H14 põhifilter tänu termilisele regenereerimisele väga pika kasutusea. Filtrit ei pea kasutamise ajal kontrollima, kuna seade jälgib nii F7 eelfiltri kui ka H14 põhifiltri filtrite olekut ja näitab automaatselt mõlema filtri jaoks vajalikku vahetusaega.

Üldiselt soovitame hügieenilistel põhjustel H14 filtrielement hiljemalt 12–8 kuu pärast välja vahetada, kui seadme ekraan ei näita eelnevalt väljavahetamise vajadust. Eelfiltrit F7 tuleks vahetada vastavalt seadme muutmisnäidikule või hiljemalt 6 kuu pärast.


Kas seadmeid tuleb regulaarselt hooldada või desinfitseerida?

Soovitame filtri vahetamisega samal ajal puhastada ja desinfitseerida kõik sisepinnad. TAC suure jõudlusega õhupuhastajate puhul saame hooldustööde ja filtrite vahetamise soovi korral teostada ka kindlaksmääratud tingimustel hoolduslepingu osana.

Kas olete 100% kaitstud nakkuse eest Troteci viiruse õhupuhastiga?

Tõenäoliselt pole sellistes viiruspandeemiates kunagi täielikku turvalisust. Oma õhupuhastitega saame drastiliselt vähendada ruumis olevas õhus aerosoolide kaudse nakatumise ohtu. Eelkõige ei saa õhu puhastamine kaitsta suurte piiskade või nakatunud inimesega otsese kontakti kaudu nakatumise eest.


Kas Troteci suure jõudlusega õhupuhastid viiruste filtreerimiseks võivad parandada ka üldist siseõhu kvaliteeti?

Tõestatavalt jah. H14 HEPA filtritehnoloogiaga viiruse õhupuhastid, nagu Trotec TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO , TAC BASIC või AirgoClean ®  One, mitte ainult ei filtreeri toaõhust usaldusväärselt viirustega koormatud aerosoole, vaid hoiavad ka suures osas ruumi õhku ei sisalda ülipeeneid tolmuosakesi.

Selle teeb võimalikuks kõrge filtritõhusus: vastavalt standardile EN 1822 kasutatavad klassi H14 filtrid hoiavad 0,1–0,3 µm suuruseid osakesi, mille eraldusaste on filtris ≥ 99,95%. Kui selliste osakeste läbitungimisaste on näiteks 0,005%, läbib filtri uuesti ainult 5 osakest 100 000 sissetulevatest osakestest, samas kui filtrisse jääb 99 995 osakest!

Lisaks õietolmule filtreerivad Troteci suure jõudlusega õhupuhastid toaõhust usaldusväärselt välja eelkõige peened tolmuosakesed.

Uuringudokument: Õhusaaste on endiselt peamine surmapõhjus kogu maailmas ja peened tolmuosakesed suurusega PM2,5 mängivad siin keskset rolli.

PM2.5 peened tolmuosakesed tekivad ühelt poolt atmosfääris toimuvate keemiliste reaktsioonide kaudu ja teiselt poolt eriti suurel määral otse inimtegevuse kaudu, näiteks materjali hõõrdumise või aurustumise, samuti põlemise või keemiliste protsesside kaudu.

Uuring näitab: peene tolmu vähendamine päästab elusid

Covid-19 pandeemia ajal ülemaailmsete sulgemismeetmete tõttu suutis rahvusvaheline uurimisrühm läbi viia mudeluuringu, mille käigus uuriti peene tolmu sisaldust õhus rohkem kui 2500 asukohas Euroopas ja Hiinas ning selle lühiajalist mõju tervisele.

Selle modelleerimise tulemused avaldati uuringuna ajakirjas “The Lancet” , mis on üks maailma vanimaid ja tuntumaid meditsiiniajakirju. Uuring viitab sellele, et Hiina vältis veebruarist märtsini 2020 kokku 24 000 surma õhusaaste tõttu ja Euroopa vältis veebruari keskpaigast kuni mai keskpaigani kokku 2190 surma.

Õhupuhastid võivad hoida siseruumid kahjulikust peenest tolmust vaba

Uuringutulemused näitavad, et piirangud ja sulgemismeetmed COVID-19 pandeemia ajal tõid peenete tolmuosakeste järsu vähenemise Euroopas ja Hiinas. Tulemused näitavad puhta õhu suuniste tähtsust enneaegsete surmade vähendamisel. Tulemused näitavad ka tohutut õhupuhastajate pakutavat eelist, mis võib hoida siseruumid sellistest kahjulikest peentolmuosakestest püsivalt vaba.


Kas õhusaaste ja Covid -19 nakkuste vahel on seos?

Uuringus avastasid kardioloog Thomas Münzel ja tema kolleegid murettekitava seose õhusaaste ja Covid-19 surmajuhtumite vahel. Uuring avaldati ajakirjas Cardiovascular Research näitab, et umbes 15 protsenti Covid-19 surmadest on tingitud õhusaastest.

Samuti kahtlustavad arstid, et peen tolm võib transportida ka uut tüüpi koroonaviirust. Sars-CoV-2 RNA tuvastati Põhja-Itaaliast pärit peentest tolmuproovidest, näiteks maailma piirkonnas, mis sai koroonapandeemia esimese laine ajal kõige rohkem kannatada.

See viib meditsiinilise eelduseni, et kui pikem kokkupuude peene tolmuga ja koroonaviiruse nakkus kattuvad, ilmneb üksteist tugevdav ja kahjulik tervisemõju, mis on vastuvõtlikum Covid-19-le. Selle põhjuseks on eeldatavasti see, et nii peen tolm kui ka koroonaviirus ründavad inimese veresooni ja põhjustavad põletikku.

Peen tolm pluss koroona: kahekordne oht tervisele – kahekordne kaitse Troteci suure jõudlusega õhupuhastite eest

Selle analüüsi tulemusel saab kaitset koroonaviirusega nakatumise eest tõhusalt maksimeerida, kasutades Troteci suure jõudlusega õhupuhasteid, sest need viirusega õhupuhastid koos oma H14 HEPA filtritehnoloogiaga ei filtreeri mitte ainult usaldusväärselt viirustest laetud aerosoole, kuid hoiab ka ruumi siseõhku puhtana.

Püsiv õhusaaste ohjamine koos Troteci suure jõudlusega õhupuhastitega, nagu TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO , TAC BASIC või AirgoClean ®  One, pakub kõikehõlmavat maksimaalset kaitset õhku, mida me hingame, õhu kaudu levivate terviseohtude eest. Tunnustatud arvutuste kohaselt põhjustab ainuüksi peen tolm maailmas igal aastal umbes 8,8 miljonit enneaegset surma, mis on oluliselt rohkem kui 7,2 miljonit suitsetamisest põhjustatud surmajuhtumit!

Kas Troteci viirusega õhupuhastid vähendavad ka toaõhu kahjulikku peentolmureostust?

TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO , TAC BASIC ja AirgoClean ®  One on professionaalsed õhupuhastid, millel on tõhus Saksamaal toodetud HEPA-H14 filtritehnoloogia, mis on universaalne puhta õhu garantii siseruumides. Need seadmed suudavad tõhusalt filtreerida toaõhust viirusega koormatud aerosooliosakesi ja baktereid ja samuti usaldusväärselt filtreerida tervisele kahjulikke peeneid tolmuosakesi või hallitusseene eoseid.

Kui palju energiat kasutab näiteks TAC V + päevas?

3. tasemel, s.t õhumahuga 900 m³ / h, on energiatarve umbes 150 vatti.

Kui kasutatakse ka termilise saastest puhastamise funktsiooni ja töötamise ajal aktiveeritakse 30-minutiline regenereerimistsükkel, on TAC V + kogu energiatarbimine 10 töötunni jooksul ligikaudu 1,6 kWh.

Võrreldes kaubanduses saadaolevate kontorikoopiamasinate, värvilaserprinterite või kiirkiirguritega, mille energiakulu on umbes 300–500 vatti tunnis, võib TAC V + energiatarbimist kindlasti kirjeldada kui mõõdukat.

 

 

Kui valjud on TAC suure jõudlusega õhupuhastid?

Näiteks TAC V + põhineb väga madalal filtreeritud õhuhulgal. Sõltuvalt keskkonnast ja jõudlusest on TAC V + töö ajal märgatav, müratase on vaid 33 dB (A). Sama kehtib ka TAC M , TAC ECO või TAC BASIC kohta .

Paigaldades valikulised helikapslid ühele või mõlemale poolele, saab kõigi TAC suure jõudlusega õhupuhastite subjektiivselt tajutavat helitugevust veelgi vähendada.

Õhupuhasti ostmisel pöörake tähelepanu ventilaatori staadiumis tekkivale mürale, mis on vajalik rakendusespetsiifilise õhuringluse kiiruse või vajaliku õhuhulga saavutamiseks!

Lisavarustusena saadaval helikindel kapuuts
Lisavarustusena saadaval helikindel kapuuts
 
 

Kas selliste õhupuhastite müra nagu TAC V + peetakse tüütuks, nt koolitundides?

TAC V + on üks vaiksemaid seadmeid omas klassis. Sõltuvalt valitud võimsustasemest ja kasutatavast filtrist H14 eraldub ainult 38–40 dB (A). Võrdluseks: 40 dB (A) vastab vaiksele sosinale või vaikse elamutänava öisele taustamürale.

Koolinoorte ja õpetajate küsitlus, kellel olid seadmed tunnis töös, näitas, et TAC V + müra ei peetud enamasti tüütuks, tingimusel et seadet kasutati maksimaalselt tasemeni 5.

Miks on TAC suure jõudlusega õhupuhastid nii suured?

Kuni 2100 m³ / h õhufiltreerimiseks on vaja väga suurt filtripinda, nagu pakub HEPA-H14 filter firmalt TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO või TAC BASIC . Me kasutame teadlikult ka üsna suurt ventilaatorit. See võib liigutada palju õhku isegi väikese kiirusega ja saavutada piisava lõhkamisjõu. Nii tagame vaikse töö. Filtri ja ventilaatori suurus määravad seadme üldise suuruse.

Lisaks on vastupidav ja kriimustuskindel korpus eriti stabiilne, nii et see saab püsivalt oma teenust ohutult täita keskkondades, kus on palju inimesi.

On teaduslikult tõestatud, et lisaks piisavalt kõrgele õhuringlusele ja tõhusale filtritehnoloogiale on kaudse nakkusohu eest kaitsmiseks ülioluline nende õige paigutus. Seetõttu on TAC suure jõudlusega õhupuhasti disain disainitud nii, et need oleksid nii liikuvad kui ka vastupidavad ja stabiilsed.

Ka teised pakkujad kiidavad selgelt väiksemaid seadmeid õhu puhastamiseks. Nendel ei ole aga piisavalt ruumi vajaliku tehnilise varustuse jaoks tõhusaks viiruste filtreerimiseks ega ka sel põhjusel.

Kas tasub investeerida õhupuhastajasse nagu TAC V + ajaks “pärast Coronat”?

Igal juhul! Professionaalsed suure jõudlusega õhupuhastajad , nagu TAC XT , TAC V + , TAC M , TAC ECO , TAC BASIC või AircoClean ®  One Saksamaa tootjalt Trotec, mitte ainult ei eralda usaldusväärselt ruumist viirusega koormatud aerosoole, vaid eraldavad ka saasteosakesed.

Selle tõhus H14 filtrisüsteem filtreerib usaldusväärselt ka toaõhust bakterid, vabad allergeenid, kahjulikud mikroorganismid, õietolmu ja peened tolmuosakesed – ning ka iga -aastase gripilaine gripiviirused.

Samuti on kontorikeskkonna ruumiõhk sageli saastunud liimide, viltpliiatsite ja toonerite aurude saasteainete ning muude peente tolmuosakestega . Lisaks on perioodiline õietolmuhooaeg. Pole asjata, et enamik puuduvaid tunde tööl või koolis on põhjustatud gripist ja gripilaadsetest infektsioonidest või allergiakaebuste

viiruse vaba õhk