2	Formaldehüüdi (HCHO) mõõtmine siseruumi õhus

Formaldehüüdi (HCHO) mõõtmine siseruumi õhus

Formaldehüüd on kantserogeene ning põhjustab kõri-, nina- ja verevähki. Suures koguses formaldehüüdi allaneelamine võib põhjustada koomat ja hingamiselundite tõrgete tagajärjel surma.

Formaldehüüdi allaneelamine võib põhjustada ka krampe, tugevat valu suus ja kõhus, iiveldust, oksendamist, šoki nähte, peapööritust, uimasust ja kõhulahtisust. Vahetu kokkupuude silmadega võib põhjustada püsivat nägemise kahjustust või nägemise kaotust.

Suures koguses formaldehüüdiga kokkupuude võib põhjustada vedeliku kogunemist kopsudesse, tõsist õhupuudust, bronhiiti ja kiirenenud südame löögisagedust. Jätkuv kokkupuude võib põhjustada tugevat naha ja silmade allergilist reaktsiooni, nahaallergiaid ja -löövet ning astmasarnaseid allergiaid, köha, hingeldamist, pinget rindkeres ja kehatemperatuuri langust.

Väikeses koguses formaldehüüdiga kokku puutumine võib ärritada ja põletada silmi, nina, kõri ja nahka, naistel võib see põhjustada menstruatsioonihäireid. Astmat põdevad inimesed võivad formaldehüüdiga kokkupuutel olla tundlikumad.

Saadud andmed on ettevõtetele või kodustes tingimustes probleemide tuvastamiseks, samuti lahenduste leidmiseks või olukorra parendamiseks.

Mõõtmine CEM DT-9881M seadmega.

Mõõtmine CEM DT-9881M seadmega

Mõõtmisulatus

Formaldehüüdi  määramine õhus gravimeetriliselt: (0,01 – 5,00 PPM)

Mõõtevõime  Urel=5%

Hinna kujunemine:

  • Tellimustasu 40 €
  • Lisandub transporditasu 0,5 €/km
Sulge menüü
×
×

Ostukorv