You are currently viewing Sertifitseeritud õhupuhastaja olulisus.

Sertifitseeritud õhupuhastaja olulisus.

Miks on oluline, et õhupuhasti oleks sertifitseeritud?

Õhupuhastajad mängivad väga olulist rolli tervisliku siseõhu keskkonna säilitamisel, eriti praeguses olukorras. Minimaalsete terviseriskide tagamiseks on oluline osta asjakohaste sertifikaatidega õhupuhasti. Parimad õhupuhastid kestavad aastaid, mistõttu on väga oluline, et seadmel oleks kõrgeimad olemasolevad standardid. Õhupuhastid vastavad sertifitseerimise tingimustele alles pärast ulatuslike katsete läbimist. Kõik need katsed tehakse turvalises keskkonnas, kus on võimalik kokku puutuda igat liiki ohtlike tahkete osakestega, ning kõiki võimalikke ohte mõõdetakse eraldiseisvalt.

Enamik inimesi kaalub tervislikel põhjustel Coway, Airbi ja Winixi õhupuhasti ostmist HEPA filtriga.  Õhupuhastajad võivad värskendada seiskunud õhku, vähendades oluliselt siseruumide saasteainete põhjustatud terviseprobleemide võimalusi. Need võivad vallandada hingamisteede infektsioone, neuroloogilisi probleeme ja halvendada astma sümptomeid. Parimad õhupuhastajad minimeerivad ja kõrvaldavad mitmeid siseõhu saasteaineid, sealhulgas maja tolmulestad, lemmikloomade kõõma, õietolmu ja hallituse.

HEPA (High-Efficiency Particulate Air) filter on osutunud kõige tõhusamaks filtriks ja sertifitseerimise tingimustele vastamine on eluliselt tähtis. HEPA filtriga sertifitseeritud õhupuhasti peaks andma teile kogu vajaliku turvalisuse, et hingate võimalikult puhast õhku.

Inimesed, kellel on põhilised haigusseisundid, saavad sertifitseeritud õhupuhasti ostmisest suurt kasu, kuna see parandab nende elukvaliteeti. Seetõttu ei saa õhupuhastite sertifitseerimise tähtsust alahinnata.

Winix ja Coway õhupuhastitel on nii ECARF kui ka Allergy UK sertifikaadid, mis on ühed kõige olulisemad sertifikaadid õhupuhastite jaoks. Winix õhupuhastitel on ka teisi sertifikaate, näiteks AHAM, mis on Ameerika Ühendriikides kõige olulisem.

Mis on HEPA filter ja miks see on oluline?

Valides oma kodu või kontori õhupuhastit, on oluline ´, et seade oleks sertifitseeritud ja omaks kindlasti HEPA filtrit.  Õhupuhastis kasutatava HEPA-filtri kvaliteet on võtmetähtsusega, kuna see on filtreerimisprotsessi kõige olulisim element, puhastades õhu tervisele kahjulikest osakestest ja vabastades ruumi puhast õhku.

HEPA filtrid on põhjus, miks praeguse pandeemia ajal on koolides, haiglates ja kontorites paigaldatud nii palju õhupuhastajaid, ja põhjus, miks õhupuhastid on kasulikud allergia ja astma all kannatavate inimeste elukvaliteedi parandamiseks.  

Aga mis on HEPA filter? Kuidas nad töötavad? Miks on need nii tõhusad viiruste, bakterite ja allergeenide vastu? Siit leiate kõik, mida peate teadma.

Mis on HEPA filter?

Hepa (High Efficiency Particulate Air) filtrid on filtrid, millel on suur võime filtreerida väikseid osakesi (tõesti väikesed!). HEPA filtrid eemaldavad neid läbiva õhuvoolust üle 99,9% osakestest.  Need osakesed võivad olla allergeenid, viirused, bakterid, keemilised ühendid, tolm ja palju muud.

See on suureks abiks astma, allergiatega või hingamisteede probleemide all kannatavatele inimestele. Seda tüüpi filtrid muutuvad COVID-19 kriisi ajal väga oluliseks, aidates vähendada viiruste kontsentratsiooni siseruumides, vähendades seeläbi viiruse levikut.

Kuidas HEPA filtrid töötavad?

Operatsioon on lihtne. Õhupuhastid neelavad õhku, läbivad õhu läbi mitmete filtrite (sealhulgas HEPA-filtri) ja vabastavad ruumi puhta õhu. Filter koosneb juhuslikult paigutatud kiudude võrgust, mis on tavaliselt tselluloosi, sünteetiliste kiudude või klaaskiudude kihid. Need kiud on paigutatud akordioni kujul, mis annab neile suurema võime osakesi püüda. HEPA filter eemaldab kergesti patogeenid, mis on suuremad kui 0,3 mikronit.

HEPA filtri tõhusus

Ühe või teise õhupuhasti vahel valimiseks peate teadma, millist tüüpi HEPA-filtrit iga puhastaja kasutab. Seetõttu peate alustama teadmisest, millist protsenti osakestest on erinevat tüüpi HEPA filtrid võimelised hoidma.

Praegu ei ole võimalik saavutada 100% filtreerimist, kuigi see tehnoloogia on sellele väga lähedal, sest HEPA filter eemaldab 99,9% kõige tungivamatest osakestest (MPPS) 0,12 kuni 0,25 mikronit. HEPA filter suudab seda teha kõige kitsama ja kõige läbitungivama osakeste suurusega (MPPS), nüüd kujutage ette, kui tõhusad nad on osakeste vastu, mis on suuremad kui üks mikron, mis on need osakesed, millega viirused kipuvad olema seotud. HePA-filtri abil on neid veelgi lihtsam filtreerida ja säilitada. Seetõttu on HEPA-filtri tõhusus peaaegu 100%.  

Praegu ei ole tõhusamat õhutöötlustehnoloogiat.

HEPA filter peab olema sertifitseeritud!

HEPA-filtri valimisel on oluline, et see oleks sertifitseeritud. Kaks sertifitseeritud HEPA filtrit ja õhupuhasti peavad läbima teatavad katsed. Euroopas peavad HEPA filtrid eemaldama õhust vähemalt 99,95% osakestest. Ameerika Ühendriikides seevastu tuleb filtreerida vähemalt 99,97% osakestest.

Euroopas. HEPA filtrid klassifitseeritakse STANDARDI UNE-EN 1822-1: 2020 järgi.

EN 1822 standard ütleb meile, et on olemas 3 peamist filtrite või klasside kategooriat, mida nimetatakse: EPA, HEPA ja ULPA filtrid, mis erinevad osakeste peetumisefektiivsusest väiksemast võimsusest (EPA) kuni suurema peetumisvõimeni filtrites (ULPA). ULPA-d kasutatakse peamiselt haiglates ja laborites.  HEPA H13 ja True HEPA filtrid on tänapäeval kodudes, koolides ja kontorites kõige laialdasemalt kasutatavad filtrid, kuna need võimaldavad tõhusat filtreerimist ja neil on taskukohane hind.

  1. EPA “Tõhus tahkete osakeste õhk”, klassifikatsioonitasemetega: E10, E11 ja E12.
  2. HEPA “Kõrge efektiivsusega tahkete osakeste õhk”, mis sisaldab kahte klassifikatsioonitaset: H13 efektiivsusega 99,95% ja H14 99,995%. Tõeline HEPA filter (99,97%) on vahemikus H13 kuni H14.
  • ULPA “Ultra Low Penetration Air”, kolme tasemega U15, U16 ja U17.

Kõik WINIX ja Coway õhupuhastid on ECARFi poolt testitud ja sertifitseeritud VASTAVALT ÜRO standardile EN.1822-1: 2020. Tõeline HEPA filter (Ameerika klassifikatsioon) on see, mida WINIX kasutab meie õhupuhastites, see on H13 ja H14 (Euroopa klassifikatsioon), filtreerides 99,97% osakestest.

Mis on Tõeline HEPA filter? Filtri tüüp, mida WINIX õhupuhastid kõige rohkem kasutab.

USA-s, mida peetakse Tõeliseks HEPA filtriks, peab OLEMA sertifitseeritud HEPA filter,  et eemaldada 99,97% kõigist mikroskoopilistest osakestest, mis on nii väikesed kui 0,3 mikronit. Siin on mõned  osakeste tüübid, mida True HEPA filter suudab jäädvustada:

True HEPA filtrikiud koguvad osakesi neljal erineval viisil:

  1. INERTSIAALNE MÕJU (suured osakesed)
  2. INTERCEPTION (keskmise suurusega osakesed)
  3. DIFFUSION (ülipeened osakesed)
  4. SIEVING (väga suured osakesed)

.

Tänu nendele 4 tüüpi filtreerimisele suudab True HEPA filter koguda 99,97% meie tervisele kahjulikest õhus olevatest osakestest.

Pro Air OÜ õhupuhastajad on sertifitseeritud ja testitud erinevates laborites. Seetõttu on meie toodete valikus kindlad brändid, mis on ennast juba tõestanud.