õhupuhastaja kasulikkus ja valik

õhupuhastaja kasulikkus ja valik

Õhupuhasti

Puhas siseõhk tähendab paremat enesetunnet, paremat und ja tervise eest hoolitsemist pikemas perspektiivis.

Teie kodus võivad tavalised saasteained olla hallituse eosed, bakterid ja viirused, õietolm, sigaretisuits, tolm- värvist, liimist ja lakist eralduvad kemikaalid, muud ehitusmaterjalid või lemmikloomade allergeenid.

Kvaliteetsed õhupuhastid eemaldavad suurema osa saasteainetest teie siseõhust. Oluline on, et õhupuhastajad on kontrollitud ja omavad sertifikaate, et olla veendunud nende tõhususes.

Hea õhupuhasti võib aidata kõiki inimesi ning see võib olla eriti oluline astmaatikute ja allergikute jaoks. Pro Air Oüst leiate hoolikalt valitud valiku parimatest õhupuhastitest turul.

õhupuhastaja test

Üldine teave õhupuhastite kohta

Õhupuhasti on toode, mida kasutatakse erinevates osakeste hulga vähendamiseks siseruumi õhust, kuhu see asetatakse. Puhastatud osakesed võivad olla nii silmale nähtavad kui ka nähtamatud.

Milliseid osakesi õhupuhastid eemaldavad?

Kõigepealt on oluline selgitada, et tarbija jaoks mõeldud õhupuhastid ei saa osakesi täielikult eemaldada, kuid neil on võimalus vähendada osakeste hulka ruumis, kuna osakesed jäävad filtritesse kinni. Osake võib olla mistahes suurusega alates 0,1 mikronist. Suur osa teie majas leiduvatest osakestest tuleb sisse ventilatsiooni kaudu ning läbi akende ja uste. Siseruumid toodavad ka ise saasteosakesi nagu näiteks tekstiil, plast, puhastusvahendid, küpsetusahjud, tubakasuits ja palju muud.

Miks osta puhasti?

Üldine vastus on see, et looduslike osakeste hulk kasvab vastavalt meie heaoluühiskonna arengule. Riided, tekstiil, puhastusvahendid, mänguasjad on näited saasteosakeste tekitajatest siseruumides. Ventilatsioon, uksed ja aknad toovad sisse välisõhusaastet. Ekslikult arvatakse, et ventilatsioonis olevad filtrid võtavad ära kõik osakesed. Ventilatsioonis kasutatavad filtrid eemaldavad ainult suuremaid osakesi.

Teie koju jõuab kõik, alates õietolmust kuni autoliiklusest tekkinud osakesteni. See, kuidas teie kodus olevad osakesed mõjutavad teid ja teie pere, sõltub teie füüsisest ja olekust, aga ka saasteainete kogusest, nende suurusest, sellest, kui kahjulikud ained on jne.

Õhupuhastite ostmisega saate vähendada kahjulike osakeste hulka oma kodus ja pikas perspektiivis on see hea investeering tervisele ja heaolule. Lisaks aitavad paljud õhupuhastid vähendada maja tolmu hulka.

Mitmeid meie õhupuhastajaid soovitab Rootsi astma- ja allergialiit.

Tõhus õhupuhasti muudab siseõhu tervislikuks ja puhtaks. See seob õietolmu, tolmuosakesi ja kõrvaldab halva lõhna. See muudab sisekliima paremaks, eriti astmaatikute ja allergikute jaoks. Sobib hästi ka neile, kes elavad suuremas linnas, kus on näiteks rohkem heitgaase.

Millise õhupuhastaja peaksin valima?

Õhupuhasti valimine pole lihtne, kuna on palju erinevaid tüüpe, erinevaid kaubamärke ja palju erinevaid funktsioone. Siin loetleme mõned punktid, mida õhupuhastite ostmisel arvestada.

Alustuseks vaadake alati neid, mis omavad sertifikaate, ehk nende töötoime on kontrollitud.

Teine asi, mis tuleb kindlaks teha, on see, millest soovite õhku puhastada. Õietolm, viirused, tugevad lõhnad, hallitus, TVOC, VOC, mürgised gaasid või tolm. Lugege hoolikalt, mida õhupuhasti erinevad filtrid tegelikult puhastavad.

Kolmas asi, mida teha, on aimu saada, kui suurt pinda tuleb puhastada.

Coway õhupuhastajaid on lihtne viia toast tuppa, ehk kus viibite. Näiteks asub seade päeval ja õhtul elutoas ning seejärel viite selle ööseks magamistuppa. Sel viisil loote magamistoas vabatsooni, kus kehal on võimalus taastuda. Kui olete õhupuhasti ostnud allergiliste probleemide korral, on see optimaalne lahendus.

Siis peaks teadma, et õhupuhasti vajab alati hooldust. Selleks hoitakse filtrid ja andurid vastavalt soovitatud juhistele puhtana. Kas on võimalik osta uusi filtreid või filtrikomplekte? See on tähtis. Kas õhupuhasti filtri vahetamise indikaator, mis hõlbustab oluliselt. See näitab, millal tuleb filtrid välja vahetada.

Kui tootel on kena disain, on see pluss, kuna see muutub teie sisekujunduse osaks, samuti kui toodet on lihtne kasutada ja on kasutajasõbralik.

Sõltuvalt sellest, millises ruumis õhupuhastit kasutada, on müratase oluline vaadata. Madalaima müratasemega 30 dBA õhupuhasti võib muidu vaikses keskkonnas, näiteks magamistoas, otseselt häirivaks muutuda.

Õhupuhasti test

Õhupuhastite testid, millest suurema osa tellivad tootjad. Kui kavatsete osta puhastusvahendeid testide  põhjal, soovitame teil järgida tunnustatud katseinstituute ning Astma ja Allergia Assotsiatsiooni. Nad töötavad iseseisvalt ja keskenduvad teile kui tarbijale.

Milliseid õhupuhastajaid soovitame?

Jälgime suures osas astma ja allergia assotsiatsiooni poolt läbi viidud hinnanguid, kuid võtame arvesse ka kogu tagasisidet, mille saame oma klientidelt. Oleme Eestis suurimaid kvaliteetõhupuhastite tarnijaid ja oleme sisekliimatoodetega töötanud juba pikki aastaid. Tooted, mida soovitame, on:

Coway õhupuhasti

Coway Ldt on aastatepikkune õhu puhastamise kogemus. Coway on maailma suurim kvaliteetsete õhupuhastite tootja ja kaubamärk, millega oleme pikka aega koostööd teinud.