Kuidas ära tunda, et sinu siseruumi õhk ei ole puhas?

Kuidas ära tunda, et sinu siseruumi õhk ei ole puhas?

 • Post category:Blogi

Halva siseruumi õhukvaliteedi mõju ja mida saad sina selle parandamiseks teha.

Millised on halva siseõhu kvaliteedi tüüpilised sümptomid,e tunnused?

 • silmade, nina ja kurgu ärritus
 • kuiv limaskest ja nahk
 • erüteem (naha punetus või õhetus), lööbed
 • vaimne väsimus, peavalu ja unisus
 • hingamisteede infektsioonid, köha
 • kähedus, vilistav hingamine
 • iiveldus, pearinglus
 • mittespetsiifilised ülitundlikkusreaktsioonid

Halva õhukvaliteediga kokkupuude ei põhjusta enamasti kiiret ja ägedat sümptomite ilmnemist. Tunnused ilmnevad tavaliselt aegamisi. Sümptomid on sageli subjektiivsed ja muud probleemid või stressitekitajad (sh kuumusstress, mürastress) võivad seda ainult süvendada. Mõned inimesed on õhukvaliteedi osas eriti tundlikud. Kuna halva siseõhu kvaliteediga kokkupuutuvad inimesed kogevad sageli subjektiivseid sümptomeid, siis peetakse neid sageli emotsionaalseteks või lihtsalt kaebajateks – seetõttu on oluline läheneda probleemile faktipõhiselt, et oleks võimalik vastu võtta konstruktiivne probleemi lahendus.

Mida saad Sina teha halva siseõhu kvaliteediga seotud probleemide parandamiseks?

CO2 mõõtur koju ja kontorisse

Kui ventilatsioon on ebapiisav, või tegemist on uue hoonega, kus aknad ei avane, siis on võimalik paigutada kvaliteetsed õhupuhastajad, et eemaldada õhust saaste. Veenduge, et igas ruumis oleks ventilatsiooniavad katmata, sest ventilatsioon tagab hapniku olemasolu ja süsihappegaasi (süsinikdioksiid) väljaviimise. Ventilatsiooni piisavust saab kontrollida, mõõtes õhu käes oleva õhu süsinikdioksiidi kontsentratsiooni.

Õhuniisutaja kontorisse / õhuniisutaja koju

Kui õhk siseruumis on kütmisperioodil kuiv, siis kasutage loodusliku niisutusega õhuniisutajaid, mis on tervisele ohutud ja ei kanna edasi patoloogilisi viiruseid ja baktereid ega seo ennast kemikaalidega. Airbi ja Coway õhuniisuti on tervisele ohutu ja tavalistest õhuniisutitest erineb väljutava piisa suuruse poolest. Ei kanna edasi katlakivi, kahjulikke aineid ja haiguste perioodil viiruseid ja baktereid. Piisa väiksus annab võimekuse niisutada ruumi tervikmahtu, mitte aga väikest piirkonda ruumis.

Õhupuhastaja kontorisse / õhupuhastaja koju

Kui teie kontoris on inimesi, kes kannatavad astma või allergia käes või on hingamisteede ja südameveresoonkonna vaevused, siis soovitame kasutada Coway õhupuhastajaid, millel on kvaliteetne filtersüsteem ning mida on katsetatud akrediteeritud laborites.

Linnades toob ventilatsioon ruumi siseõhku saasteaineid. Kinnitust sellele annab vajadus ventilatsioonisüsteemide puhastamise vajadus periooditi. Siseruumi õhusaaste koosneb ca 30% ulatuses välisõhusaastest ja 70% ulatuses siseruumi õhusaastest.

Seetõttu on väga head lahendused meie kliimas õhupuhastaja + õhuniisutaja, mis annab kokkuvõttes väga hea tulemuse.

Õhukvaliteedi mõõdistus kontoris ja kodus

Kontrollige süstemaatiliselt nt kord aastas oma siseõhu kvaliteeti, sest sellest sõltub teie ja teie töötajate heaolu ja tervis. Mida tervemad on töötajad, seda produktiivsemad nad on, mis omakorda tähendav ettevõtte heaolu ja tulu.

Kui kodus on lapsed, siis parem uni ja puhas õhk parandavad õpitulemusi ja vähendavad stressi, mis on tänapäeval lastele ülioluline. Vanemad inimesed, allergikud ja astmaatikud tunnevad ennast mugavamalt ja kindlamalt, kui õhukvaliteet on väga hea.

Meie unistused võivad täituda

Me ju kõik soovime, et meie töötajad oleksid terved, et nad naudiksid töökeskkonda ja ohud läbi ohusaaste oleksid eemaldatud. Et anda lastele parem tulevik, siis on ju mõistlik, et kodu, kool ja lasteaed oleksid puhtad ja turvalised.

Siinkohal lükkan kohe ümber väite liigsteriilsusest  – kemikaalid, patogeensed viirused, bakterid – kui neid on looduslikust foonist rohkemal määral, muutuvad nad kehale koormavaks ja võivad põhjustada terviserikkeid. Meie endi poolt loodud tehislik keskkond on see, mis tekitab enim vaegusi – resistentsed viirused ja bakterid, kemikaalide, formaldehüüdi lendumine õhus ja VOC ühendite olemasolu. Me soovime, et meie toit ja tarvitatav joogivesi oleksid puhtad – aga kuidas on õhuga, mida me sisse hingame?

Õhupuhastaja ja õhuniisutaja rent on mõistlik lahendus, mis omakorda tagab, et seadet hooldatakse periooditi ja filtrid vahetatakse õigeaegselt. See pikendab seadme eluiga ja annab töökindluse. Samuti ei ole tarvilik kohe teha suuri investeeringuid vaid õhupuhtuse ja hea õhuniiskustaseme eest hoolitsemine on teenus.

Meie pakume lahendustena:

 • Õhuniisuti / õhuniisutaja kontorisse
 • Õhuniisuti / õhuniisutaja koju
 • Õhuniisutaja tööstusesse ja tootmisesse
 • Õhupuhastaja kontorisse
 • Õhupuhastaja koju
 • Õhupuhastaja tööstusesse ja tootmisesse
 • Õhukuivati kontorisse
 • Õhukuivati koju
 • Mõõteriistad koju ja kontorisse (CO2 mõõtja, õhusaaste mõõtja jne)