Antistaatiline õhupüstol/ionisaator Vessel G7R-E

759.60 km-ta 633.00

 • Kerge ja ergonoomiline ionisaatorpüstol
 • Automaatne seadme stoppsüsteem vea tuvastamise korral
 • Lisaotsikute rakendamise võimalus
 • Stabiilne vahelduvvoolu korona tehnoloogia. Parimtulemus ja väiksem jõudluse kadu.
 • Valge/roheline LED lamp integreeritud püstolile, aidates kaasa tolmu tuvastamisele.
 • Automaatne seiskumine toimib kõrgepinge tõrke korral. (Roheline LED normaalne töötamine) / punane LED Kõrgepinge viga.
 • Lihtne puhastada ja ligipääs elektroodnõelale.
 • Vahetatav otsik

Kirjeldus

Antistaatiline õhupüstol/ionisaator Vessel G7R-E

Vessel G7R-E on tööstuses esimene omalaadne antistaatiline õhupüstol varustatud  LED-valgusega tolmu tuvastamiseks visuaalselt. See on suurepärane vahend pindade puhastamiseks osakestest ja tolmust. Väga täpset ioonide tasakaalu ± 10 V piires on sellel seadmel võimas õhuvool tõhusaks puhastamiseks (kuni 87 psi) ja väga kiire lagunemisaeg alla 0,5 sekundi (6,5-tolline kaugus 43,5 psi).

Kompaktne ja kerge korpus (ainult 200g) sisaldab ergonoomilist haaret maksimaalse mugavuse tagamiseks. Püstoli otsik on kavandatud optimaalseks nurgaks, mis aitab leevendada operaatori randme koormust, osutades tolmu eemaldamise sihtpiirkonnale. Käepideme sisseehitatud piesoelektriline trafo säästab väärtuslikku tööruumi ja lihtsustab ühest kohast teise liikumist.

Abtistaatiline õhupüstol (hooldus)

Hoolduseks võib operaator vahetada elektroodide nõelad (G-7H), kasutades valikulist (G-7DR) elektroodi nõela eemaldamise tööriista. Käepideme mõlemal küljel on töötav LED ja kõrgepinge häire LED-alarm, mis võimaldab kasutajal igal ajal kontrollida pistiku tööolekut.

Seda ioonpüstolit saab robotiga integreerida, ostes valikulise robotkaabli trafo (AD24-ITC-E) ning suudab saavutada kuni 150 000 töötsüklit. Töökindluse parandamiseks on saadaval muud lisavarustused (harjad, düüside tüübid, dušitoru jne).

Antistaatika kasutusala

Antistaatilist õhupüstolit saab kasutada erinevates töövaldkondades, kus on oluline staatika eemaldamine objektilt või tolmuvaba pinna olemasolu. Antud seadet võib kasutada töölõikudes, kus värvimisprotsessil on oluline tagada kvaliteet, ehk värviga kaetava pind oleks tolmuvaba ja värvipritsmed jaguneksid ühtlaselt kaetavale pinnale. Samuti kasutatakse ionisaator püstolit valdkondades, kus elektroonika komplekteerimisel on kõrgendatud nõudmised ja pinnad peavad olema tolmuvabad. Vastasel juhul võib seadme kokkupanekul tekkida vääramatuid kahjustusi ning kannatada saab ettevõte maine. 

TEHNILISED ANDMED

 • Rakendatav pinge 2kVAC
 • Toiteallikas DC24V ± 5%
 • Voolutarve (mA) typ. 85
 • Aeglustusaeg          1,0 sekundi jooksul.
 • Ioonide tasakaal ± 10 V piires
 • Müratase (dB A) 92
 • Ventilaatori kiirus (max) (l / min) 200
 • Kaal (g) 200
 • Mõõt 150 x 105 x 36

Wikipedia – staatiline elekter

Staatiline elekter tekib kehas või selle pinnal elektrilaengute ebatasakaalu tõttu. Kahe keha kokkupuutel võivad elektronid ühelt kehalt teisele kanduda, mille tõttu tekib kehadele erinev elektrilaeng. Üks keha saab positiivse, teine negatiivse laengu. Elektronide arv jääb samaks, kuid nende paiknevus muutub

Staatilist elektrit saab vältida hoonetes ja ruumides õhu niiskuse suurendamisega, mis ei luba õhul ioniseerida. Peale õhuniiskuse on oluline ka see, mis materjalist on tehtud põrand, riided ja jalanõud. Polümeerpõrandad ja vanemad nailonvaibad suurendavad staatilise laengu tekkimise võimalust.[3] Tööstuses, kus on vajalik hoida staatilised elektrilaengud võimalikult madalal tasemel, luuakse ESD alad. ESD on lühend inglise keelest electrostatic discharge. Nendel aladel kasutatakse sobivatest materjalidest valmistatud põrandakatteid, tööriideid, tööriistu jne. Nende mõte on selles, et laengu tekkimisel kohe see sujuvalt maandada, nii et väheneks võimalus ootamatuteks ohtlike laengute maandumisteks läbi tundlike elektroonikaseadmete.

Õhuniiskus ja soojus, vähendavad staatiliste laengute tekkimist. Kuivus ja jahedus soodustavad laengu tekkimist. Kus on vaja võimalikult perfektset ESD kaitset, EPA (electrostatic protection area) ala, seal kasutatakse täiendavaid vahendeid laengute neutraliseerimiseks. Ioniseeritud õhu ventilaatori puhul toimub nii positiivsete kui negatiivsete ioonide õhkupaiskamine. See aitab täiendavalt võimalike pingete maandamist. Laengute tekkimine on aga nagu hõõrdejõud paratamatu reaalsus. Laengute tekkimist ennast vältida ei õnnestu. Sest laengud tekivad isegi induktiivsel moel, kus laetud keha ei ole kontaktis kehaga, mida laetakse. Laeng antakse edasi elektromagnetvälja abil. Parim, mida teha saab on maksimaalselt laenguid kanaliseerida, neutraliseerida st sujuvalt maandada ja kaitsta tundlikke objekte võimalike kahjude eest näiteks sobivate pakenditega.

ESD teemaga seoses on oluline tunda elektrilise laengu tekkimise seaduspärasusi, näiteks erinevate materjalide omadusi hõõrdumisel laengu tekkimise suhtes. Tabel, mis iseloomustab seda ainete omadust on triboelektriline tabel. Selle ühes otsas on ained, mis pigem saavad hõõrdumisel + laengu, keskel on neutraalsed ja teises osas on ained, mis kergelt – laengu omandavad.

Kuna elektroonikatööstuses kasutusel olevad pooljuhid on tundlikud staatilisele elektrile, siis on hoiustamisel võimalik elektroonikat kaitsta antistaatiliste kottidega. Lisaks on elektroonikaga tegeledes võimalik kasutada antistaatilist käepaela, mis ei lase staatilisel elektril kahjustada tundlikke elektriseadmeid ja -komponente.

Soovid seda toodet rendile võtta?

Täida palun all oleva vormi väljad, saada meile päring ja me võtame Sinuga edasise osas ise ühendust!

Sulge menüü
×
×

Ostukorv