You are currently viewing Infrapuna soojuskiirguri uus tehnoloogia – põhjamaine disain ja tööturvalisus!

Infrapuna soojuskiirguri uus tehnoloogia – põhjamaine disain ja tööturvalisus!

ThermoGlass infrapuna soojuskiirgurid.

  • ei liigsele kuumutamisele
  • ei haisule
  • ei mürale
  • ei õhukuivusele
  • jah välimusele
  • jah säästlikusele
  • jah tervislikkule küttele

Pildiotsingu thermoglass crystal tulemus

Mis on infrapunasoojuskiirgus?

Infrapunasoojus sarnaneb soojusenergiaga, mida me tunneme päikesepaistel olles. Infrapuna kandub läbi õhu, sarnaselt ultrviolettkiirgusega. Samas aga infrapunakiirgus ei ole kahjulik meie nahale. 
Infrapuna soojuskiirgur on looduslik ja tervisele ohutu!

Infrapunasoojuse toime.

Nahale ja esemetele sattuv infrapunakiirgus muundub koheselt soojuseks. Esemed soojenevad ja kannavad soojuse läbi õhu ruumi. See annab suure eelise energia kokkuhoiul tavakütte osas, kus soojus eraldub otse küttekehast ja valgub esmalt ruumi kõrgematesse piirkondadesse ja seejärel madalamatele tasapindadele.

Kuna naha temperatuur tõuseb sel hetkel, stimuleeritakse naha vereringlust. Nahas oleva vere optimaalse ringluse tõttu neelab inimese keha soojuse ning inimese kehakudedes olevate molekulide võnkumise tõttu tekib infrapunasoojus. Inimese kehale sattuv infrapunakiirgus soojendab keha kudesid kuni 4 cm sügavuselt luues süvasoojuse, mis aktiveerib organismi veemolekulid. Rakud ja vereringe elavnevad, ainevahetus aktiveerub ja hapnikuvarustus paraneb. Sel viisil saavutatud higistamisprotsess erineb tavalises higistamisest selle poolest, et sügavusfaktori tõttu on higi hulk suurem ning ka higi mitteveeline osa suurem.

Infrapunakiirgus looduses.

Looduses on infrapunakiirgus üks olulisemaid soojusülekande vorme. Võtame näiteks päikese: päike tekitab hiiglasliku hulga energiat ja kiirgab seda energiat erinevatel lainepikkustel, mis sisaldavad muuhulgas ultraviolettkiirgust, nähtavat valgust ja infrapunakiirgust. Maapinda soojendatakse arvestataval määral päikesekiirte infrapunakiirgusega. Öösel maapind jahtub, eritades soojust taas infrapunakiirguse kujul. Sama võib täheldada infrapuna soojuskiirgurite osas. Terassile paigutatud soojuskiirgur soendab esemeid ja inimesi, kes seal viibivad, mitte aga asjatult õhku. Istumise kohad on meeldivalt soojad ja hubased.

KUIDAS KINDLAKS MÄÄRATA KONKREETSE RUUMI KÜTTEKEHA VÕIMSUS?

Küttekeha võimsus arvutatakse kahe parameetri alusel: ruumi suurus ja kütmise eesmärk (põhiküte või täiendav).

Üldine arvutamissüsteem on järgmine: 1 ruutmeetri kohta. 1 m ruumi vajab 100 vatti võimsust, kui kütteseade on põhisoojendaja, 50-60 vatti, kui lisakütteseade. See tähendab, et 1 kW kütteseade sobib ruumi peamiseks soojendamiseks, mille pindala on 10-11 ruutmeetrit, et säilitada kevadel ja sügisel mugav temperatuur ruumis 20–22 ruutmeetril. Kvaliteetse isolatsiooniga suudab kütteseade hoida majas temperatuuri +20 kraadi, isegi kui välistemperatuur jõuab – 20 kraadini. ThergmoGlass seadmed kannatavad temperatuuri -50 kuni +50.

Suurte ruumide soojendamiseks on mõistlikum kasutada mitut keskmise võimsusega kütteseadet kui liiga tugevat – need soojendavad kogu ala ühtlaselt.

Eksperimentaalselt on tõestatud, et kõige ratsionaalsem ja mugavam on siseruumides ning osaliselt avatud ruume soojendada infrapuna tüüpi laesoojenditega. Laeklaasküttekehad Pion ThermoGlass on täiustatud kütteseadmete sari, mille radiaator on valmistatud ülitugevast termilisest klaasist, mis on kaetud spetsiaalse koostisega metallioksiididest.

Sellel sarjal kõigil lagede klaasküttekehadel on väike kaal, moodne ja stiilne disain ning mugav kinnitussüsteem, mis tagab usaldusväärse kinnituse betoon-, puit- või kipsplaadist lagedele. Seadmeid iseloomustab vaikne töö, ökonoomne energiakulu (efektiivsus 97%), kõrge turvalisus ja kaitsetase. Klaaskorpus talub rahulikult järske temperatuurimuutusi (vahemikus -50 kuni +400), juhuslikke lööke ja kuumale pinnale langevat külma vett. Laeklaasist IR-küttekeha Peony Thermo Glass saab paigaldada vannidesse, basseinidesse, veeparkidesse ja muudesse niisketesse ruumidesse – sellel on korpuse kõrge kaitse niiskuse eest (IP 54). Seeria sisaldab seadmeid võimsusega 400 kuni 2500 W, mis võimaldavad kütta ruume alates 4 ruutmeetrit. kuni 25 ruutmeetrit talvel või 8 ruutmeetrit – 50 ruutmeetrit kevadel ja suvel.

Infrapuna kütteseadmed stimuleerivad ainevahetust, omavad võõrutusmõju ja aitavad hoida ruumi õhku tolmuvabad.

Infrapunakabiini prototüübi töötas välja dr Tadishi Ishikawa Jaapanis 1967. aastal. Leiutist kasutati algselt eranditult meditsiinilistel eesmärkidel. 1982. aastal toodi üldkasutatavaks infrapunasaun ning pärast seda on nende populaarsus kasvanud nii erasfääris kui ka arstide ja terapeutide seas.
Erineva reumaraskusega patsiendid hindavad minimaalset õhuringlust ja stabiilset õhuniiskust väga positiivselt. Need eelised on väga meeldivad ka astmahaigetele. Lisaks leevendab enamikku allergiahaigeid õhu suhteliselt väike kogus tolmu, õietolmu, baktereid ja hallitusseente eoseid.

Võitleb hallituse vastu, muutes oma kodu kuivaks ja mõnusalt soojaks

Infrapunakiirguse tekitajad PION kuivatavad seinu ja muid ehituskonstruktsioone, milles hallitus ja maja käsn tavaliselt säilivad.

Pole haruldane, kui me ei märka, et meil on kodus hallitust. See võib peituda pimedates ja kättesaamatutes kohtades. Mõnikord juhib ta tähelepanu aegunud õhu kaudu iseendale, muudel juhtudel jääb ta märkamatuks. Aja jooksul tunneme hallituse mõju meie tervisele allergiate või krooniliste hingamisteede haiguste kujul. Hallitusseentega kohtades on astmaatikutel, allergiahaigetel või toibujatel veelgi raskem.
PION prožektorite abil seina kuivamise põhimõte põhineb asjaolul, et seina temperatuur on kõrgem kui ruumi õhutemperatuur ja seetõttu pole seina pinnal veeauru kondenseerunud.

See on vaikne ja puhas

Paljud soojusallikad eraldavad häirivaid helisid. Päeval ei pruugi te seda märgata, kuid näiteks öösel võite katla äratada. Ärritavad on ka öiste hoiuküttekehade mürad. PION-seadmed on seevastu täiesti müratud!
PION-iga soojendatud ruumid on tavaliselt minimaalse õhuringluse tõttu puhtamad: nad ei kasuta ventilaatorit, mis võiks segada tolmu, õietolmu, lesta ja muid allergeene. 
PION-i tekitajaid hindavad tolmu allergiaga inimesed. * PION-iga soojendatud ruumis ühtlane temperatuuri jaotus aitab ka õhuringlust minimeerida (õhutemperatuur lae lähedal on vaid umbes 1 ° C kõrgem õhutemperatuurist veidi põranda kohal). Soe õhk ei tõuse nii palju ja külm õhk ei vaju nii palju kui klassikaliste küttesüsteemide puhul – seetõttu on tolmuosakeste liikumine oluliselt vähenenud.
* Ülitundlikkust maja tolmulesta tolmu suhtes nimetatakse tolmuallergiaks. Immuunsussüsteemi allergilist reaktsiooni ei põhjusta otseselt tolm, vaid väljaheited, mis kleepuvad tolmuosakestesse ja on väikseima õhuvooluga üles keeratud. Mida nõrgem õhuvool, seda parem allergikutele.

Hea uudis keskkonnale

PION-küttesüsteem suudab kõige tõhusamalt muundada taastuvatest energiaallikatest (tuule-, fotogalvaanika ja hüdroenergia) toodetud energiat soojuseks. Kui jaotusvõrgus on elektrienergiat üleliigne, võib see soojuse kujul elektrit seintes ja põrandates salvestada ning seeläbi hoone eelsoojendada. Suures plaanis võiks see kompenseerida elektrivõrgu kõikumisi, sest kui elektrit napib, saate küttega majas mõnda aega ilma kütteta hakkama. 
Vastupidiselt põlemisel põhinevatele põlemissüsteemidele ei põhjusta PION-kütteseadmed lokaalset õhusaastet ega ebameeldivat lõhna.

Meie seadmetele ei ole täna alternatiivi. Infrapuna soojuskiirgurid ThermoGlass Pion Crystal on ennast juba Euroopas tõestanud.

 

Küsimuste korral pöörduge meie poole.

Tel nr 533 222 58

jaanus@proair.ee

 

Jaanus Liba

Pro Air OÜ

tootespetsialist