Hingamine tervislikumaks, uni kvaliteetsemaks – õhupuhastaja magamistuppa

Hingamine tervislikumaks, uni kvaliteetsemaks – õhupuhastaja magamistuppa

 • Post category:Blogi

Hingamine tervislikumaks, uni kvaliteetsemaks

Mis on sügava ja rahuliku une saladus? Kvaliteetne madrats, värske ja hingav voodipesu, ideaalne temperatuur ja vähene valgus? Need kõik on olulised, kuid on üks võtmeelement, mida hea une korral sageli ei arvestata: puhas õhk.

On aeg teada saada, mida te öösel hingate ja kuidas see mõjutab teie puhkust.

Uni on väärtuslik kaup meie tänases kiires rütmis. Kuid hea uni on paljudele inimestele, eriti allergia- ja astmahaigetele raskesti saavutatav.

Üks on selge: mida halvem on õhukvaliteet, seda kehvem on uni. American Thoracic Society hiljutine eelretsenseeritud uuring näitas otsest seost peente osakestega saastatud õhu ja unehäirete vahel. Uuring seob isegi pikaajalist saastunud õhuga kokkupuudet uneapnoe algusega, mis on tõsine meditsiiniline seisund.

Mis juhtub, kui õhku puhatate? Hiljutises SleepScore Labsi uuringus ütles 93% kasutajatest, et Alen BreatheSmart 45i HEPA puhastusvahendi lisamine aitas neil paremini magada ja ärkama värskema tunde. Sellest lähemalt hiljem. Esiteks räägime sellest, miks sügav uni on heaolu jaoks vajalik.

KUIDAS UNI MÕJUTAB TERVIST

Teadlased soovitavad öö jooksul vähemalt seitse kuni kaheksa tundi sügavat und. Nende sõnul aitab see hoida teie immuunsussüsteemi vormis ja kaitseb teid muude terviseprobleemide eest.

Sügav uni on oluline nii pikaajalise tervise kui ka igapäevase heaolu aspektide jaoks, näiteks tuju, produktiivsus ja immuunsussüsteemi tugevus.

Pikaajaline unepuudus on seotud paljude krooniliste haiguste ja seisunditega, sealhulgas II tüüpi diabeedi, südamehaiguste, rasvumise ja depressiooniga.

“Tundus tõenäoline, et õhusaaste kahjustab und, arvestades, et õhusaaste põhjustab ülemiste hingamisteede ärritust ja turset,” ütles uuringu juhtautor dr Martha Billings. “See võib mõjutada ka aju ja kesknärvisüsteemi osi, mis kontrollivad hingamisharjumusi ja und.”

Kuidas siis õhus suspensioonina hõljuv õhusaaste meid mõjutab?

Lühike vastus: allergia ja ärritus. See kõik taandub sellele, et meie magamistoas hõljuvad üliväikesed osakesed, mis on juuksekarvast 700 korda väiksemad ning mis juhtub, kui neid sisse hingate.

Riikliku unefondi (NSF) andmetel ilmnevad 20–50% inimestest allergia sümptomid, mis võivad unekvaliteeti mõjutada. Allergiavabadel inimestel põhjustasid allergiaga identseid sümptomeid ka majapidamistolm, välisõhu saastatus ning söögitegemisel ja puhastamisel eralduvad osakesed.

Kui hingate sisse midagi, mille suhtes olete allergiline, ärritab allergeen teie hingamisteid, põhjustades ummikuid, aevastamist, köha ja nohu,” ütles National Sleep Foundation. “Mida raskemad on teie sümptomid, seda halvem on teie unekvaliteet.”

Need on NSF-i andmetel neli põhilisemat unehäiret põhjustavat ärritajat. Võimalik, et teil on neid magamistoas rohkem kui üks.

 • Tolmulestad: Voodi ja padjad on tavalised tolmulestade. Lihtsa tolmulestakatte lisamine madratsile ja patjadele võib teha imet, nagu ka teie voodipesu regulaarne pesemine kuumas vees.
 • Hallitus: niiskus võib põhjustada hallituse tekkimist, mis on eriti oluline, kui teie magamistoa lähedal on vannituba.
 • Lemmiklooma kõõm: kui teil on kassi või koer, siis võivad nende surnud naha helbed (aka kõõm) olla tavaline ärritaja. Kui teil on allergia, hoidke lemmikloomi oma magamistoast (eriti oma voodist) eemal ja puhastage voodit regulaarselt tolmuimejaga. Iganädalane vann ja harjamine oma karvasele sõbrale võivad ka kõõma vähendada.
 • Õietolm: See allergeen kipub hooajaliselt haripunkti saavutama kevadel ja sügisel. Ehkki sümptomite leevendamiseks peate võib-olla võtma allergiaravimeid, pidage meeles, et pseudoefedriin võib teid ärkvel hoida ja antihistamiinikumid võivad teid päeva jooksul uniseks muuta.

Coway õhupuhastaja kasutaja kommentaar: „Mul on diagnoositud allergiline astma tolmulestade vastu. Soetasin siit omale Coway õhupuhastaja. Seade käis umbes 1 tund, kui juba oli hingamine parem. Kui muidu on õhtul voodisse minnes kindlasti vaja manustada allergia rohtu, siis teadlikult ma seda ei teinud ja nagu näha, polegi vaja. Hingamisteedes ei krabise ega poo, õhk liigub kopsudes vabalt ja seda on justkui palju 🙂 Kunagi varem kasutasin sarnast toodet ja unustasin, et mul astma on…müüsin toote maha ja mõtlesin, et mul pole enam vajagi seda. Mõni kuu läks mööda ja oli selge, et ilma selle masinata ei saa ma ravimitest mitte mööda vaadata ja ka siis ei ole hingamine öösel hea. Nüüd aga ei vaja ma taas ravimeid ja ööuni pole rikutud. Aitäh!  https://www.facebook.com/pg/proaireesti/reviews/?ref=page_internal

MEIE PAREMA UNE SALADUS: Puhas õhk ja vaikus!

õhupuhastaja magamistuppa

Kas olete valmis paremini magama? Paremini hingama? Nautima une kvaliteeti? Kui hindate enda ja oma pereliikmete und, on see samm, mida te ei saa vahele jätta.

Sügavama une jaoks on õhust ärritavate osakeste eemaldamine peamine. Selleks vajate õhupuhastit, mis on piisavalt võimas, et kogu ruumi õhk saaks tõhusalt puhtaks, kuid samas piisavalt vaikne, et saaksite segamatult puhata.

Coway ja Winix on puhastajad, mis on hoolikalt disainitud igas suuruses magamistubadesse. Seadmed tüütavad oluliselt vaiksemalt, kui tavatooted jaekettides. Omavad erinevate astma ja allergialiitude sertifikaate. Põhjus on lihtne – mõlemad ettevõtted on oma teadusuuringutes pühendunud ainult tervisetoodetele ning ei tooda televiisoreid ja muud sellist kraami. See annab suurema eelise toodete kvaliteedis ja filtersüsteemides.

 • kuni 20% kiirem aeg magama jäämiseks
 • 96% inimestest teatasid oma allergia sümptomite paranemisest
 • 98% inimestest on seame tööga rahul ja valmis seda soovitama oma lähedastele
 • Coway ja Winix õhupuhastaja HEPA filtri antibakteriaalne kate tapab baktereid ja hallitust hävitades 99% allergeenidest ja saasteosakestest.
 • SmartSesnor tehnoloogia reguleerib puhastuskiirust automaatselt.

KOLM NÕUET PAREMALE UNEKVALITEEDILE

 1. Investeerige oma madratsisse
 2. Magage pimedas toas
 3. Kasutage õhupuhastajat ja kuiva õhu korral õhuniisutajat

Magusaid unenägusid!