Hinga teadlikult!

Hinga teadlikult!

Kas Sina tead, mida hingad  või milline on sinu sisekliima kodus või kontoris?

Lenduvad orgaanilised ühendid ja PM2,5-osakesed on kõige kahjulikumad elemendid, mis on paljude haiguste algallikas. Need pärinevad paljudest allikatest: transport, tööstustegevus, jäätmete põletamine ja muu inimtegevus, kuid olulist rolli võivad mängida ka looduslikud sündmused.

Siseõhk on 5-20 korda rohkem saastatud kui välisõhk. Enamik inimesi pole õhusaaste põhjustatud kahju suhtes teadlikud. Kuid need, kes kannatavad hingamisteede probleemide, allergiate ja teatud südamehaiguste all, on teadlikud. Jälgides, mida nad tarbivad või hingavad. Siseõhu saastumist soodustavad elemendid võivad varieeruda lemmikloomade kõõmast, sigaretisuitsust, õietolmust kuni selliste elementideni nagu PM2,5 ja lenduvad orgaanilised ühendid, millel võib olla surmav tagajärg!

Mis on see, mis meie kehale nii palju kahju põhjustab?

PM2,5 tähendab atmosfääriosakesi (PM), mille läbimõõt on alla 2,5 mikromeetri ja mida saab tuvastada ainult elektronmikroskoobi abil. Neid leidub tavaliselt sõidukite heitgaaside, orgaaniliste ühendite jms põlemisosakestena. Veel üks PM2,5 variant on PM10, st. vähem kui 10 mikromeetri läbimõõduga tahked osakesed, mida leidub õietolmu, tolmu, hallituse jne kujul. Olles väga väikesed ja kergekaalulised, püsivad need osakesed õhus pikema aja jooksul, suurendades oluliselt sissehingamise tõenäosust nii nina kui ka suu kaudu. Uuringud näitavad, et peenosakesed kutsuvad esile või süvendavad selliseid kroonilisi haigusi nagu astma, bronhiit, südameatakk ja paljud muud tervisehäired, mis võivad osutuda surmavaks, kui ennetavaid meetmeid kasutusele ei võeta. Väikelapsed ja vanemad inimesed on siin suurim ohugrupp.

Õhupuhastaja

American Heart Association arvab  PM2,5 mõju tervisele õhusaaste osas suurimaks.

Mõne tunni kuni nädala jooksul kokkupuude PM-iga, mille läbimõõt on alla 2,5 μm (PM2,5), võib põhjustada südame-veresoonkonna haigustega seotud suremuse ja mittefataalseid sündmusi; pikaajaline kokkupuude suurendab südame-veresoonkonna suremuse riski veelgi suuremal määral kui kokkupuude mõne päeva jooksul ja vähendab eluiga suuremas ohus olevates elanikkonnarühmades mitme kuu kuni mõne aasta võrra. “

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ) on ained, mis võivad hõlpsalt aurustuda. Lahustid, värvid, vedeldaja, liimid, desinfektsioonivahendid, õhuvärskendajad, pestitsiidid, lakid, mööbel, ehitsumaterjalid jne on selle allikateks siseruumides. Lenduvad orgaanilised ühendid sisenevad organismi kahe keskkonna kaudu – hingamise ja nahaga kokkupuute kaudu. Lühiajaliselt võib nende ainete kahjulikkuse sümptomid avalduda silmade, hingamisteede, peavalude, pearingluse jne ärritusena. Kuid pikaajaline kokkupuude võib põhjustada iiveldust, väsimust, maksa, neerude kahjustusi ja kesknärvisüsteem ning mõnel juhul võib see põhjustada isegi vähki.

Nüüd, kui teate lühidalt kahe peamise siseõhu saasteaine ja nende mõju kohta, oleks ju enesest mõistetav valida ennetavaid meetmeid, mis neutraliseeriksid ja puhastaksid teie kodu, kontoripinna või mõnda muud siseruumi? Ja mis oleks parem kui investeerida seadmesse, mis näitab kohest mõju, näiteks Coway õhupuhastaja. Selle patenteeritud mitmekihiline gripivastane HEPA-filter kõrvaldab mikroobid, bakterid ja allergeenid efektiivsusega 99,97%. Patenteeritud uretaansöefilter aitab värsket õhku imada, imendades halba lõhna, suitsu jne. Liituge meie revolutsiooniga “Siseruumid tervislikuks” ja võidelge siseõhu saastega!

Kui soovid täpsemat infot, siis kirjuta meile või kontakteeru meiega läbi kodulehe https://www.proair.ee/kontakt

Jaanus Liba

Pro Air OÜ

×
×

Ostukorv