Coway õhupuhastaja vs koroonaviirus

Coway õhupuhastaja vs koroonaviirus

Kas Coway õhupuhastajad eemaldavad koroonaviirused – vastus on jah!

Coway välja töötatud HEPA filtrid eemaldavad õhust erineva suurusega osakesi, baktereid ning viirust. HEPA filtrid (neid leidub kõigis Coway õhupuhastides) on erinevates uuringutes osutunud väga tõhusaks 0,3 mikroni suuruste osakeste eemaldamiseks õhust. Me teame, et osakesed, mis on suuremad kui 0,3 mikronit, lendavad HEPA-filtrisse ning takerduvad kiududest võrku.

Coronaviiruse suurus on umbes 0,12 mikronit, mida nimetatakse ka nanoosakeste suurusjärku. Need on nii väikesed, et põrkavad õhus teiste osakestega. (Teadlased nimetavad seda Browni harjutuseks.) See tähendab, et nad lendavad juhusliku siksakilise mustrina.

Kuna nanoosakesed ja viirused on väiksemad kui 0,3 mikronit, peaksid nad HEPA filtris olevatest kiududest kergesti mööda minema. Kuid see seletus kehtib ainult siis, kui need nanoosakesed ja viirused liiguvad nagu suuremad osakesed, st sirgjooneliselt “otse edasi”. Kuid nanoosakesed ja viirused lendavad siksakiliselt, satuvad nad kiududesse ja takerduvad. Seda põhimõtet nimetatakse difusiooniks.

Coway parimad lahendused on:

õhupuhastaja Coway Storm

õhupuhastaja / õhuniisutaja Coway AquaFlow

õhupuhastaja Coway Airmega

Väidame, et difusiooniprintsiip haarab nanoosakesi ja viirusi, mis on väiksemad kui 0,3 mikronit. Kuid vaatame, kui tõhus see on? NASA andmetel hõivavad HEPA filtrid “peaaegu 100% 0,1-0,3 mikroni suurustest osakestest.

https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/20170005166.pdf, samuti on teisi uuringuid, mis näitavad HEPA suurt efektiivsust.

Siit saate lugeda rohkem HEPA filtrite, difusiooni, erinevate testide ja ülaltoodud teksti allikaviidete kohta

 https://smartairfilters.com/en/blog/can-air-purifiers-filter-out-the-coronavirus/

×
×

Ostukorv