10 viisi, kuidas hoida lastetuba lõhnavaba

10 viisi, kuidas hoida lastetuba lõhnavaba

 • Post category:Blogi

Räpased sokid, spordivarustus või teismelise higilõhn,  kas teie lapse tuba lõhnab ebameeldivalt – kas õhupuhastaja aitab?

Anname mõned nõuanded, kuidas seda olukorda parandada.  Järgige meie nõuandeid, et eemaldada lapse magamistoast ebameeldivad lõhnad.

 1. PESKE LAPSE SPORDIRÕIVAID JA TAVARIIDEID TIHEDAMALT

Kas teie laps tegeleb sportiga aktiivselt? Kas teie laps on jõudnud teismelise ikka? Siis tema kantud riided ilmselt lõhnavad ebameeldivalt! Kasvavas kehas on higis rohkem valku ja rasva, ning bakterite sattumisel sinna, paneb hingi nö haisema. Lapse enda hügieen ning kantud riiete tihedam pesu annab juba üpriski head tulemused.

 1. PESKE LAPSE VOODIPESU 2 KORDA NÄDALAS

Enamik inimesi ei pese voodipesu nii palju kui peaks (vähemalt kord nädalas). Inimene eritab oma voodisse igal aastal üle 100 liitri higi, on oluline hoida oma voodipesu puhtana! Kui teie lapsed hommikul üles ärkavad, paluge neil voodi korrastada. Läbi selle õhutatakse tekki ja lina. See hoiab osade bakterite kogunemise voodipesusse ja sellele järgnevast haisust, kuni järgmise voodipesu vahetuseni.

 1. KAITSKE VOODIMADRATSIT

Osta lapsele madratsikate, mis takistab kehavedelike ja surnud naha imbumist madratsikiududesse (peske seda iga paari kuu tagant!). Kui teie lapse madrats on üle 10 aasta vana, siis ostke uus. Vanades madratsites on palju mikroobe ja tolmulestasid.

 1. KUIVATAGE PESTUD RIIDED JA KASUTAGE VAJADUSEL ÕHUKUIVATIT

Riideid on kasulik kuivatada otsese päikesevalguse käes, kus ultraviolettkiirgus tapab paljud bakterid. Kui teil on elamine niiske alaliselt või perioodiliselt, siis soovitame kasutada õhukuivati abi. Heaks lahenduseks on Rootsi bränd Arctus Fenja 20 või Arctus fenja 25. Sellisel moel saate vältida hallituse teket riietele ja lapse toas olevatele pindadele.

 1. TUULUTAGE REGULAARSELT TUBA

Lapse toas on vajalik rikkalik hapniku olemasolu. Samuti tood avatud aken sisse värske õhu ja viib bakterite ning hallituse kontsentratsiooni madalamale tasemele.

 1. KASUTAGE VENTILAATORIT VÕI ÕHUPUHASTAJAT

Ventilaator ja õhupuhastaja paneb lapse toas õhu ringlema, mis on kasulik ruumi sisekliimale ning väldib kopituse lõhna.

 1. RUN A DEHUMIDIFIER

Niiskus põhjustab hallituse kasvu ja hallituse kogunemist – hallitusest tingitud kopituse lõhna on tavapäraselt raske eemaldada, see jääb külge riirtele ja tekstiilile. Seda olukorda saab parandada lihtsasti õhukuivataja abiga. Samuti on hallitus kahjulik teie lapse tervisele.

 1. VAIPKATTED?

Vaip võib tunda mõnusat varvaste all, kuid see on kasvukohaks mikroobidele ja hallitusele. Kui teie laps valab jooke või pillab toitu vaibale, kõnnib määrdunud jalgade või jalanõudega. Samuti satub haige lapse aevastusest või köhast vaibale patoloogilisi baktereid, siis on vaip kodus pigem kahjulik, kui kasulik. Kui võimalik, siis vältige vaiba kasutamist lapse toas. Samuti sünteetilisest vaibast lendub sünteetilisi kiude, mida laps sisse hingab ning viib need enda organismi.

 1. ÄRGE LUBAGE LAPSEL EINESTADA OMA TOAS.

Lapsel on lihtne unustada söögijäänused oma tuppa või unustada poolik võileib voodi alla, kuniks need hakkavad ebemeeldivalt lõhnama. Samuti on need ideaalseks toiduks hallitusele ja bakteritele. Kehtestage majareegel, mis keelab magamistoas toitu süüa, nii et teie lapsed ei meelita kahjureid oma tuppa ning hoiavad oma toa puhtamana.

 1. SOETAGE OMA LAPSE TUPPA ÕHUPUHASTAJA

Kui te hoolite oma lapse tervisest ja soovite, et tema kindlus oleks puhas ja puhta õhuga, siis soovitame kasutada juba raskerelvastust, ehk tõhusat õhupuhastit. Õhupuhastaja, nagu COWAY omab filtersüsteemi, mis võitleb viiruste ja bakterite vastus, eemaldab õhust allergeenid ja sünteetilised kiud ning õhus lendlevad kemikaalid, mis on tekkinud pesuvahenditest või toa sisustusest ja ehitusmaterjalidest. Coway kahest õhupuhastajast piisab, et tagada imikueast kuni kolledžini lapse heaolu ning tervislik keskkond. Usume, et see on hea investeering lapse tervisesse ja tema tulevikku.